Kolekcja Deni Cler wiosna-lato 2024 – pokaz “rajskiego ogrodu”

Kolekcja Deni Cler wiosna-lato 2024 – pokaz “rajskiego ogrodu”

Fot. Podlewski/AKPA

“Rajski ogród” (“Giardino dell`Eden”) to motyw przewodni najnowszej kolekcji Deni Cler na sezon wiosna-lato 2024. Nieprzypadkowo więc premierowy pokaz tej kolekcji odbył się w nowoczesnych wnętrzach Varso Place.

Varso Place to obecnie jeden z najnowocześniejszych kompleksów architektonicznych w Polsce. Na mapie Warszawy pojawił się niedawno, ale jak wynika z oficjalnych dokumentów, w połowie XVIII wieku jego powierzchnię zajmowały… ogrody!

Mityczny rajski ogród to częsty motyw w literaturze i sztuce, symbolizujący piękno i harmonię, jak również niezwykłą ponadczasową różnorodność i bogactwo. To wspaniałe źródło inspiracji dla naszych projektantów. Owoce ich pracy mogliśmy podziwiać na naszym premierowym pokazie wiosenno-letniej kolekcji

– podkreśla Iwona Kossmann, prezes Deni Cler.

Nowa kolekcja Deni Cler „Giardino dell`Eden” to optymistyczna, kolorowa opowieść o baśniowym rajskim ogrodzie i modzie, która zainspirowała się formami i barwnym obrazem żywej przyrody. W kolekcji wiosna-lato 2024, zaprezentowanej 1 lutego w Warszawie, dominuje promienna czerwień i cała paleta błękitów, szafiru, limonki, żółci, bieli oraz pastelowych odcieni. Dostrzeżemy w niej luźne i oversize’owe kroje — to światowy trend.

Na wybiegu zaprezentowano garnitury i marynarki z mocnymi ramionami zestawione ze spodniami z szeroką nogawką.

Danuta Stenka, fot. Podlewski/AKPA

Uwielbiam stylizację, w której wystąpiłam wieczorem. Biały garnitur jest genialny. Jego prosta forma skradła moje serce. Dyskretnie wszyte kieszenie, piękne wykończenie szlufek do paska, wszystko to sprawia, że piekielnie podoba mi się ta lekka i niewymuszona elegancja

— skomentowała Danuta Stenka.

Beata Tadla, dziennikarka i publicystka, przyznała, że pokazy mody Deni Cler są niezwykłymi wydarzeniami towarzyskimi. – Dziś mogłam zobaczyć najnowszą kolekcję wiosna-lato 2024, którą wyróżnia kobiecość, jakość i kolor. Mnie szczególnie spodobała się czerwień. Po prostu uwielbiam ją! – powiedziała.

Popularne, z ugruntowanym statusem w modzie i obecne w najnowszej kolekcji Deni Cler pozostają duże koszule, szerokie spodnie, marynarki, T-shirty, topy oraz spódnice, a z okryć trencze i ręcznie szyte, luksusowe płaszcze „double”. W stylizacjach pojawiła się również spódnica maxi – komercyjna i nowoczesna.

Moda i muzyka mają wiele wspólnego. Dzisiejszego wieczoru mocny bit napędzał modelki, by sunęły pewnym krokiem po wybiegu. W moim odczuciu Deni Cler stawia na pewne siebie kobiety, które świetnie odnajdują się w kobiecych stylizacjach marki

– stwierdziła dziennikarka radiowa Ola Budka.

W najnowszej wiosenno-letniej kolekcji Deni Cler nie mogło oczywiście zabraknąć najpopularniejszych obecnie wzorów — kropek i groszków. Dzięki nim miejski czy biznesowy styl zmienia się w mniej formalny, nawet zabawny, nadają ożywczego charakteru stylizacji. Grochy to też nowa interpretacja szalenie kobiecych bluzek i sukienek z lat 50. ubiegłego wieku.

Annie Markowskiej, modelce i influencerce, w najnowszej kolekcji Deni Cler najbardziej spodobała się cała gama kolorów i cekinów. Wszystko to według niej sprawiło, że można było poczuć powiew lata.

Zawsze po pokazie marki Deni Cler czuję wielką euforię… Widzę ogrom pracy. Żałuję, że pokazy nie trwają tyle, co spektakl teatralny. Emocje są bardzo intensywne, a zarazem piękne. Kreacje były wyjątkowo wiosenne, przeważnie jasne… Sfotografowałam jednak dwie ciemnogranatowe sukienki, które mam nadzieję, kiedyś założę na wielkie gale

– zdradziła Katarzyna Herman.

Paulina Gałązka, aktorka młodego pokolenia, nie kryła radości, że mogła uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu. Upatrzyła sobie kilka projektów z najnowszej kolekcji, które chciałaby założyć na ważne okazje. Zdradziła, że intensywne kolory i asymetria mają specjalne miejsce w jej sercu. I że z wielką przyjemnością pożegna się z zimą!

W kolekcji królują przepiękne kolory, a w formach garnitury, w których jestem najbardziej zakochana. Asymetria, oversizowe marynarki… Bardzo mi się to podoba. Intensywne barwy absolutnie do mnie przemówiły, jednak beże i kropki również mnie urzekły

– podsumowała Katarzyna Zawadzka, która tego wieczoru pozowała w czerwonym, niezwykle sensualnym komplecie.

Deni Cler, co warte podkreślenia, zawsze używa do produkcji najwyższej jakości materiałów, które są produkowane zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju. Nie inaczej było w przypadku nowej kolekcji „Giardino dell`Eden”, która łączy w całość współczesną, nowoczesną modę z tradycją włoskiego designu, nawiązuje do świetnej historii marki DENI CLER 1971.

Pokaz Deni Cler podziwiała cała rzesza osób znanych z pierwszych stron gazet. Wzięli w nim udział m.in.: Danuta Stenka, Agnieszka Więdłocha, Ewa Kasprzyk, Julia Pietrucha, Joanna Liszowska, Joanna Racewicz, Katarzyna Bonda, Anna Męczyńska, Adrianna Palka, Tomasz Jacyków, Jarosław Szado, Maria Sadowska i Adrian Łabanowski, Katarzyna Herman, Krystian Ochman, Katarzyna Paskuda, Beata Tadla, Marta Dąbrowska, Sandra Hajduk, Anna Senkara, Katarzyna Dąbrowska, Joanna Racewicz, Barbara Pasek, Beata Ścibakówna, Katarzyna Zawadzka, Karolina Pilarczyk, Milena Sadowska, Helena Norowicz, Agnieszka Mrozińska i Alex Mroziński, Katarzyna Zdanowicz, Anna Markowska, Luna, Emilia Dankwa, Anna Kraszewska, Izabela Trojanowska, Julia Pietrucha, Magdalena Górska, Kamila Kamińska, Paulina Gałązka, Antek Smykiewicz, Magdalena Antosiewicz, Natalia Jakuła, Ewa Jakubiec, Adrianan Palka, Katarzyna Bonda, Anna Maria Olbrycht, Marysia Pawłowska.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

20 lipca ruszą zapisy na bezpłatny zabieg leczenia blizny

U osób, których ciała pokrywają szpecące blizny, wykonywane będą nieodpłatne zabiegi kosmetyczne metodą mikronakłuwania Genoscar. Najpierw uelastycznia ona blizny, a z czasem powoduje ich zmniejszenie, a nawet zanikanie.