Bogdan Gajewski nagrodzony za upór i konsekwencję

Bogdan Gajewski nagrodzony za upór i konsekwencję

- Aktualności
Fot.: materiały prasowe

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię Bogdan Gajewski, jako jeden z czterech na świecie, otrzymał nagrodę Prezydenta World Federation of Hemophilia (WFH).

Został w ten sposób doceniony za długoletnie zaangażowanie w działalność na rzecz chorych na hemofilię, które doprowadziło m.in. do powstania Narodowego Programu Leczenia Chorych na Hemofilię i Pokrewne Skazy Krwotoczne oraz programu leczenia profilaktycznego dla dzieci chorych na hemofilię w Polsce.

Nagrodę Prezydenta WFH otrzymał podczas światowego kongresu tej organizacji, który odbywał się w dniach 20-24 maja br. w Glasgow.

Była dla mnie dużym zaskoczeniem. Oprócz mnie dostały ją dwie osoby: jedna z Hondurasu, druga z Nigerii. Cesar Garrido, ojciec chłopca chorego na hemofilię z Wenezueli, opowiadał, że byłem jedynym z czterech kandydatów z całego świata, który został przyjęty bezapelacyjnie przez wszystkich. WFH dostrzega naszą nieugiętość i stałe starania o lepsze leczenie chorych w ciągu wielu lat – powiedział Bogdan Gajewski.

Misją WFH, która zrzesza organizacje z ponad 140 krajów, jest poprawa opieki nad osobami z wrodzonymi zaburzeniami krzepnięcia na całym świecie. Tegoroczny kongres federacji jest pierwszym, na którym przyznano nagrody Prezydenta WFH. Będą je otrzymywać osoby indywidualne lub organizacje za długoletnie zaangażowanie oraz działalność, która doprowadziła do znaczących zmian dla środowiska osób chorych na hemofilię w danym kraju.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Mleczno-miodowa kuracja dla włosów matowych

Matowym włosom możesz przywróć blask dzięki nowym na