Bądź ostrożny. Nie daj się oszukać!

Bądź ostrożny. Nie daj się oszukać!

Fot. KGP

Funkcjonariusze Biura Prewencji Komendy Głównej Policji apelują o zachowanie ostrożności i rozsądku oraz przestrzegają przed oszustami, którzy wykorzystują pandemię koronawirusa.

„Pamiętajmy, że przestępcy, wykorzystując obawę i niepewność związaną z epidemią, chcą wyłudzić pieniądze lub wprowadzić dezinformację, zasypując sieć oraz media fałszywymi informacjami, czyli fake newsami” – przestrzega na swojej stronie Komenda Główna Policji.

Jeden z przykładów ku przestrodze. 71-letnia mieszkanka Świecia padła ofiarą oszustów podszywających się pod pracowników wodociągów. Na szczęście dzięki informacjom przekazanym policjantom sprawcy zostali zatrzymani, a skradzione pieniądze i biżuterię udało się odzyskać.

A było tak: 1 kwietnia policjanci ze Świecia otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn, którzy podając się za pracowników wodociągów, weszli do mieszkania starszej pani pod pretekstem konieczności sprawdzenia rur. Kiedy kobieta była zajęta rozmową z oszustami, wykorzystując moment nieuwagi, do jej mieszkania weszła kobieta, która skradła właścicielce mieszkania 1 tys. zł i biżuterię wartą 2,5 tys. zł.

Gdy oszuści wychodzili już z mieszkania, do domu wracała akurat osoba z rodziny pokrzywdzonej, która zwróciła uwagę na obcych, kręcących się po budynku. Przezornie zapamiętała markę i część numeru rejestracyjnego samochodu, którym odjechali, a następnie przekazała te wszystkie informacje policji. Szybka akcja funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania podejrzanych na terenie województwa wielkopolskiego. Jak się później okazało, zdążyli oni już w ten sam sposób okraść inną staruszkę z Wałcza, której zabrali 3 tys. zł.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Mięśnie twarzy też się starzeją. Jak można je odmłodzić?

Na młody wygląd ogromny wpływ ma nie tylko