3,5 tys. zgłoszeń wpłynęło na program stażowy Lidla

3,5 tys. zgłoszeń wpłynęło na program stażowy Lidla

Blisko 3,5 tys. studentów i absolwentów uczelni wyższych wysłało swoje CV na program stażowy Lidla The Lidl Way to Career. – To rekordowa liczba zgłoszeń mówią w Lidlu.

The Lidl Way to Career to program stażowy, w którym mogą brać udział studenci i absolwenci do 30. roku życia. Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Swoje CV wysyłają na niego nie tylko pasjonaci branży retail, ale też osoby dopiero poszukujące własnej drogi do kariery zawodowej.

60 szczęśliwców odbędzie staż w centrali i biurach sprzedaży Lidl Polska

Do aktualnej, 12. edycji programu, zgłosiła się rekordowa liczba młodych ludzi — łącznie Lidl otrzymał blisko 3 500 CV. Spośród nich firma wybrała ponad 60 osób, które od lipca dołączyły do zespołów centrali oraz biur sprzedaży Lidl Polska w całym kraju.

Stażyści będą nabywali nowe umiejętności w takich obszarach jak m.in.: logistyka, administracja, HR, finanse, sprzedaż czy zakupy. Otrzymają wynagrodzenie w wysokości 4150 zł brutto miesięcznie.

Dzięki programowi młodzi ludzie — osoby ze statusem studenta lub absolwenci do 30. roku życia — realizują w czasie wakacji projekty, zdobywając praktyczne umiejętności. Na zakończenie stażu projekty zostaną przedstawione zarządowi Lidl Polska, a niektóre osoby otrzymają możliwość rozwoju w międzynarodowej firmie u boku najlepszych specjalistów branży retail.

W ramach przygotowania do realizacji projektów uczestnicy stażu wezmą udział w warsztatach z autoprezentacji oraz szkoleniu z zarządzania projektami. W programie stażu znajdują się też m.in.: dostęp do aplikacji szkoleniowej, platformy eTutor, wdrożenie w sklepie oraz spotkania feedbackowe.

Zwiększa się zapotrzebowanie na pracowników w handlu detalicznym

Handel detaliczny w Polsce szybko się rozwija. Wraz z rosnącą liczbą sklepów zwiększa się zapotrzebowanie na pracowników. Rosną również zarobki. Jak wynika z danych Pracuj.pl,
w 2022 roku sektor retail był jedną z branż najaktywniej poszukujących nowych osób do pracy.

Lidl Polska zapewnia dwie ścieżki rozwoju: ekspercką oraz kierowniczą, a dzięki zróżnicowanej strukturze oferuje ciekawą pracę na stanowiskach w wielu obszarach. Więcej informacji o pracy w Lidl Polska oraz aktualnie prowadzonych rekrutacjach można znaleźć tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

20 lipca ruszą zapisy na bezpłatny zabieg leczenia blizny

U osób, których ciała pokrywają szpecące blizny, wykonywane będą nieodpłatne zabiegi kosmetyczne metodą mikronakłuwania Genoscar. Najpierw uelastycznia ona blizny, a z czasem powoduje ich zmniejszenie, a nawet zanikanie.