238 zakażonych. Sprawdza się prognoza ministra zdrowia

238 zakażonych. Sprawdza się prognoza ministra zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2. Tym samym liczba infekcji wzrosła do 238.

“Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – poinformowało w oficjalnym komunikacie na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą ośmiu osób z województwa łódzkiego, pięciu z Dolnego Śląska i po jednej osobie z Opolszczyzny, Śląska, Zachodniopomorskiego i Podlasie.

Rano resort zdrowia poinformował o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, a to oznacza, że w sumie testami molekularnymi potwierdzono 44 przypadki.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski od kilku dni powtarza, że pod koniec tego tygodnia liczba zakażeń może wzrosnąć do 1,5-2 tysięcy, a na koniec przyszłego tygodnia może sięgnąć nawet 10 tysięcy. W najblizszym czasie okaże się również, w którym kierunku rozwinie sie sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

Oby nie powtórzył się wariant włoski, gdzie obecnie znajduje się epicentrum zakażeń. Do dziś We Włoszech potwierdzono prawie 28 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Ponad 2 tysiące osób zmarło.

Obecnie najwięcej potwierdzonych laboratoryjnie zakażeń jest w woejwództwie łódzkim (42), na Mazowszu i Dolnym Śląsku (po 38) oraz na Śląsku (24).


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.