156 zakażonych. Najwięcej na Mazowszu

156 zakażonych. Najwięcej na Mazowszu

Fot. pixabay.com

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła do 136. Na szczęście nie wzrosła liczba zgonów.

Od wczorajszego późnego wieczora, kiedy zakażeń potwierdzonych testami laboratoryjnymi było w sumie 125, zanotowano 31 nowych przypadków. Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z województwa dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 8 osób z województwa mazowieckiego (Warszawa, Radom), 3 osób z województwa wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z województwa opolskiego (Opole), 4 osób z województwa śląskiego (Cieszyn, Tychy, Zawiercie), 2 osób z województwa podkarpackiego, 2 osób z województwa łódzkiego (Łódź) i jednej z Małopolski (Kraków). “Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym” – poinformowało kilka minut temu Ministerstwo Zdrowia.

Najwięcej zakażonych jest na Mazowszu (30), Dolnym Śląsku (24), w województwie łódzkim (21) i na Śląsku (18).

Musimy sie przygotować na to, że w tym tygodniu będziemy mieli czterocyfrowy wynik liczby osób zakażonych i ten wzrost będzie dynamiczny.

[prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia na antenie Polskiego Radia]

Do tej pory z powodu COVID-19, czyli ciężkiego ostrego zapalenia płuc wywołanego koronawirusem SARS-CoV-2, zmarły w Polsce trzy osoby. 13 osób to tzw. ozdrowieńcy, czyli osoby, które nie mają już objawów choroby. Około 800 osób przebywa w szpitalach, 8 tysięcy objętych jest kwarantanną domową, a kilkadziesiąt tysięcy jest pod nadzorem sanitarnym.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.