Zatrzymaj wspomnienia dzięki scrapbookingowi

Zatrzymaj wspomnienia dzięki scrapbookingowi

Zdjęcia, listy, pocztówki, laurki od dzieci. Takich pamiątek każdy z nas ma w szufladach całą masę. Co zrobić, by przy okazji generalnych porządków nie trafiły do kosza?

Z pomocą przychodzi scrapbooking – metoda ręcznego ozdabiania stron albumów fotograficznych, kalendarzy czy pamiętników za pomocą gotowych akcesoriów: ozdobnego drukowanego papieru, taśm, trymerów, naklejek, brokatów, form silikonowych i mas plastycznych, ozdobnych nitów i klejów. Do bardziej wyrafinowanych zdobień służą dekoracyjne pieczatki, farbki, gotowe szablony, wykrojniki z papieru i inne akcesoria dostępne na www.scrapbookingshop.pl.

Do czego można je wykorzystać?

  • Do przygotowania własnoręcznie wykonanych zaproszeń na ślub, chrzest, imieniny, czy inne okazje.
  • Do przygotowania pamiętnika dla Twojego dziecka, w którym opiszesz przebieg ciąży i porodu, zamieścisz zdjęcia USG i wyniki badań, na bieżąco będziesz opisywać postępy rozwoju dziecka itd.

  • Do dekoracji wnętrz i tworzenia ciekawych aranżacji, ramek na zdjęcia i innych bibelotów.
  • Do prowadzenia dzienniczka diety, w którym uwiecznisz swoje sukcesy i porażki, umieścisz przepisy na zdrowe przekąski i niskokaloryczne potrawy, a także kalendarz imprez sportowych, w których zechcesz wziąć udział.
  • Do prowadzenia własnej książki kulinarnej, w której umieścisz ciekawe przepisy i zdjęcia przygotowanych na ich podstawie potraw, tabele kaloryczne itp.
  • Do prowadzenia własnego pamiętnika z podróży.

To tylko kilka przykładów wykorzystania scrapbookingu. Zaręczam was, że możliwości jest znacznie więcej. Wystarczy szczypta kreatywności i chęć stworzenia czegoś własnego, a nie korzystania z gotowych szablonów. Scrapbooking to również doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu i oderwanie się od życia w ciągłym biegu i stresie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Mięśnie twarzy też się starzeją. Jak można je odmłodzić?

Na młody wygląd ogromny wpływ ma nie tylko