Zaraź się tolerancją dla chorych na łuszczycę

Zaraź się tolerancją dla chorych na łuszczycę

Fot. pixabay.com

Ruszyła kampania społeczno-edukacyjna „Łuszczyca i ŁZS od podstaw”, skierowana do nauczycieli oraz uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i licealistów.

Jej celem jest zmiana podejścia całego społeczeństwa do osób dotkniętych łuszczycą i towarzyszącym jej bardzo często łuszczycowym zapaleniem stawów.

W ramach współpracy z dermatologiem, pedagogiem i pacjentami powstały materiały edukacyjne, które pomogą przeprowadzić w szkołach zajęcia poświęcone łuszczycy i ŁZS. Dla nauczycieli opracowano konspekt lekcji wraz z informacją, jak należy ją przeprowadzić. Jest też nagrana sonda uliczna na temat łuszczycy i ŁZS oraz filmik z wykładem prof. Joanny Narbutt, konsultant krajowej w dziedzinie dermatologii i wenerologii.

Wszystkie materiały wraz z plakatem „Zaraź się tolerancją, łuszczycą nie możesz”, który jest elementem kampanii, można pobrać ze strony poznajluszczyce.poradnikzdrowie.pl, gdzie zamieszczone są również historie osób chorujących na łuszczycę.

„Łuszczyca i ŁZS od podstaw” to lekcja nie tylko o łuszczycy i łuszczycowym zapaleniu stawów, ale nauka tolerancji wobec chorych, którzy często są stygmatyzowani z powodu łuszczycy.

[organizatorzy kampanii „Łuszczyca i ŁZS od podstaw”]

Kampania, której inicjatorami są Koalicja na Rzecz Walki z Łuszczycą, ŁZS i AZS oraz Global Communication, potrwa do końca roku szkolnego 2019/2020. Portal Healthy&Beauty jest jednym z jej patronów medialnych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Suplementy diety w medycynie estetycznej: brać czy nie brać?

W medycynie estetycznej coraz częściej podkreśla się znaczenie