Zabieg na przebarwienia: kwas ferulowy

Zabieg na przebarwienia: kwas ferulowy

Po opalaniu na skórze powstają przebarwienia – nieestetyczne, postarzające plamy, dochodzi również do zjawiska fotostarzenia. Zwykle przebarwienia usuwamy jesienią i zimą, jednak ten zabieg może być wykonywany nawet latem, aby zrewitalizować cerę, wyrównać jej koloryt i zapobiec powstaniu nowych przebarwień.

Przebarwienia powstają w wyniku nierównomiernego rozłożenia w skórze naturalnego barwnika – melaniny. Dochodzi do tego głównie wtedy, gdy zbyt długo przebywamy na słońcu. Zamiast pięknej opalenizny, na skórze, głównie twarzy, dekoltu i rąk, powstają ciemne plamy. To znak, że doszło do zaburzeń pigmentacji. Jak je usunąć?

Istnieje wiele zabiegów, które rozjaśniają przebarwienia, jednak zaleca się je wykonywać jesienią i zimą, kiedy słońce nie działa już tak silnie. Zabiegowi YASUMI Ferulic Acid Peel można poddać się nawet latem. To zabieg z użyciem kwasu ferulowego.

– Kwas ferulowy to bardzo silny przeciwutleniacz. Neutralizuje działanie wolnych rodników i redukuje stres oksydacyjny. Stymuluje działanie witamin C i E. Nie dopuszcza do mutacji komórkowych DNA, które mogą zachodzić głęboko w skórze. I w końcu redukuje rumień, działa fotoochronnie, absorbuje szkodliwe promieniowanie UVB i UVA, dzięki czemu chroni skórę przed uszkodzeniami i utratą gęstości – wyjaśnia mechanizm działania kwasu ferulowego Magda Ziemak, TOP EXPERT oraz manager YASUMI Powiśle Warszawa.

W zabiegu YASUMI Ferulic Acid Peel wykorzystuje się również moc kwasów owocowych: jabłkowego, mlekowego i cytrynowego. Połączenie tych kwasów działa depigmentacyjnie. Zmniejsza aktywność tyrozynazy, enzymu biorącego udział w powstawaniu melaniny, a także przyczynia się do jej rozproszenia w skórze i zapobiega gromadzeniu się jej w jednym miejscu.

Zabiegowi można poddać się o każdej porze roku, wystarczy przestrzegać kilku zasad:

  • 14 dni przed Ferulic Acid Peel nie wolno stosować zabiegów złuszczających, woskowania, depilacji, elektrolizy.
  • 14 dni przed zabiegiem nie wolno stosować zewnętrznie preparatów zawierających retinoidy, a 6 miesięcy przed zabiegiem przyjmować ich doustnie.
  • 14 dni przed zabiegiem należy ograniczyć ekspozycję na promieniowanie UV, które podrażnia skórę i sprawia, że zabieg może być mniej komfortowy.
  • po zabiegu co wieczór trzeba intensywnie nawilżać skórę, np. preparatem YASUMI New Skin 1+2, a na dzień stosować krem YASUMI Calm & Protect SPF 30.

Cena zabiegu na twarz to ok. 200 zł.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

20 lipca ruszą zapisy na bezpłatny zabieg leczenia blizny

U osób, których ciała pokrywają szpecące blizny, wykonywane będą nieodpłatne zabiegi kosmetyczne metodą mikronakłuwania Genoscar. Najpierw uelastycznia ona blizny, a z czasem powoduje ich zmniejszenie, a nawet zanikanie.