Chcesz pozbyć się przebarwień? Przetestuj ten zabieg!

Chcesz pozbyć się przebarwień? Przetestuj ten zabieg!

Wiele z nas wróci z wakacji z niechcianą pamiątką – przebarwieniami. By ich uniknąć, musielibyśmy wystrzegać się słońca. Jest to jednak trudne zadanie do wykonania, zwłaszcza na urlopie, na który czekaliśmy cały rok. Jeśli problem przebarwień po opalaniu nie ominął ciebie, zamiast się stresować, zapisz się na zabieg Ferulic Acid Peel.

Zawsze, gdy przebywamy na słońcu, nasz organizm stymulowany jest do wydzielania melaniny, naturalnego barwnika, który chroni skórę przed promieniami UV. Dzięki melaninie jesteśmy opaleni. Niestety, czasem dochodzi do nadmiernego i nierównomiernego wydzielania melaniny, zwłaszcza gdy opalamy się zbyt długo. W przypadku zaburzeń pigmentacji powstają na skórze postarzające nas i nieestetyczne przebarwienia. Jak się ich pozbyć? A jeszcze lepiej – jak im zapobiegać?

Możemy spróbować domowych metod, aplikując na skórę rozjaśniające kremy i maski. Jednak gdy nie przynoszą one spodziewanego efektu, warto zapisać się na zabieg YASUMI Ferulic Acid Peel.

– To peeling chemiczny. Opiera się na połączeniu kwasu ferulowego oraz kwasów owocowych: jabłkowego, mlekowego, cytrynowego – tłumaczy Magda Ziemak, TOP EXPERT oraz manager YASUMI Powiśle Warszawa.

Kwas ferulowy to bardzo silny przeciwutleniacz. Chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, neutralizuje wolne rodniki, redukuje stres oksydacyjny, stymulując działanie witamin C i E. Zapobiega także zmianom komórkowym zachodzącym głęboko w skórze, w tym mutacji komórkowej DNA. Ponadto redukuje reakcje rumieniowe. Działa fotoochronnie. Absorbuje szkodliwe promieniowanie UVB i UVA, chroniąc skórę przed uszkodzeniami.

– YASUMI Ferulic Acid Peel działa depigmentacyjnie, gdyż zmniejsza aktywność tyrozynazy, enzymu biorącego udział w melonogenezie, a także przyczynia się do rozpraszania melaniny w skórze. Mówiąc w skrócie, zapobiega gromadzeniu się melaniny w jednym miejscu i powstaniu przebarwień – dodaje Magda Ziemak.

Jedna z istotnych zalet tego zabiegu jest to, że można mu się poddawać przez cały rok. Trzeba jedynie przestrzegać kilku zasad:

  • 14 dni przed Ferulic Acid Peel nie wolno stosować zabiegów złuszczających, woskowania, depilacji, elektrolizy;
  • 14 dni przed zabiegiem nie wolno stosować zewnętrznie preparatów zawierających retinoidy, a 6 miesięcy przed zabiegiem – przyjmować je doustnie.
  • 14 dni przed zabiegiem nie wolno się opalać ani na słońcu, ani w solarium.

Po zabiegu Ferulic Acid Peel, przez 1-2 doby, może utrzymywać się niewielki rumień i uczucie ściągania. Dlatego warto bardzo intensywnie nawilżać skórę. Mogą pojawić się również małe strupki, których nie wolno zdrapywać. Czasem przez 2-3 dni dochodzi do złuszczania się naskórka. Przez około 3 tygodni po zabiegu trzeba unikać opalania, a gdy wychodzimy na zewnątrz, stosować kremy z wysokimi filtrami. Jak przy każdym profesjonalnym zabiegu, tak i przy Ferulic Acid Peel istnieje lista nakazów i zakazów. Jednak efekty są rewelacyjne. Po kilku dniach będziemy mogli cieszyć się promienną, odświeżoną i jędrną skórą. Będziemy wyglądać młodziej i zdrowiej.

Może warto przekonać się na własnej skórze?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Tym pacjentom pomoc psychologiczna jest potrzebna na każdym etapie choroby

Choroba hematoonkologiczna bardzo często spada na pacjenta i jego rodzinę niespodziewanie. I choć na przestrzeni ostatnich lat postęp medycyny jest ogromny, to na każdym etapie leczenia — od podejrzenia choroby, poprzez pobyt w szpitalu, a także po zakończeniu leczenia, pacjentowi potrzebna jest pomoc psychologiczna.