Za miesiąc medyczna marihuana będzie sprzedawana w aptekach

Za miesiąc medyczna marihuana będzie sprzedawana w aptekach

- Aktualności
Fot. Pixabay.com

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał zgodę na wprowadzenie na rynek pierwszego produktu w postaci suszu uzyskiwanego z konopi. Do aptek powinien trafić na przełomie listopada i grudnia, ale początkowo będzie dostępny w ograniczonym zakresie. Według szacunków ekspertów za 1 g trzeba będzie zapłacić ok. 65 zł.

“Obecnie trwają procedury wprowadzające ten produkt do aptek” – poinformowała spółka SpectrumCannabis, która jako pierwsza w Polsce wprowadza na rynek konopie medyczne w postaci suszu. W planach ma jeszcze wprowadzenie olejków i kapsułek.

Spółka chce połączyć działania sprzedażowe z szeroką kampanią edukacyjną wśród lekarzy i farmaceutów, bo nie jest tajemnicą, że nie wszyscy opowiadają się za dostępnością medycznej marihuany dla polskich pacjentów. SpectrumCannabis podpisał już pierwsze umowy z dużymi hurtowniami farmaceutycznymi, rozbudowuje też własną sieć przedstawicieli, których zadaniem będzie informowanie środowiska medycznego o konopiach medycznych produkowanych przez spółkę.

“Jesteśmy zadowoleni z tego, że polski ustawodawca zwrócił uwagę na potrzeby osób, których stan zdrowia wymaga terapii konopiami medycznymi oraz że w tak sprawny sposób przeprowadził całą procedurę rejestracyjną. To ogromna szansa, szczególnie dla pacjentów chorujących na stwardnienie rozsiane, epilepsję czy wymagających łagodzenia skutków coraz częściej stosowanej chemio- i radioterapii. Polskie przepisy oznaczają dla pacjenta bardzo dobre jakościowo i bezpieczne konopie medyczne, dostępne w wielu formach. Odpowiedzią na ich potrzeby jest też brak zamkniętego katalogu symptomów choroby, na który można przepisywać konopie” – powiedział Tomasz Witkowski, country manager w SpectrumCannabis.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Medyczna marihuana: coraz więcej badań potwierdza jej skuteczność

Nie można udawać, że nie ma medycznej marihuany [WYWIAD]

Ministerstwo Zdrowia: Medyczna marihuana nie istnieje. A co z chorymi, którzy jej potrzebują?

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Sprawdź, czy masz syndrom widzenia komputerowego

Może dotyczyć nawet 80 proc. pracowników biurowych spędzających