Wyjątkowy webinar z okazji Światowego Dnia Uśmiechu

Wyjątkowy webinar z okazji Światowego Dnia Uśmiechu

1 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji Rossmann organizuje 6-godzinny webinar, który będzie transmitowany na żywo na jego profilach społecznościowych.

Pod hasłem UŚMIECH ROBI DZIEŃ DOBRY zaplanowano wiele spotkań, rozmów, wykładów i warsztatów, z których można się będzie dowiedzieć, jak dbać o fizyczny i psychiczny dobrostan. Może w nich wziąć udział każdy, kto w codziennym życiu poszukuje pozytywnej energii, radości i harmonii. Oczywiście bezpłatnie! Forum UŚMIECH ROBI DZIEŃ DOBRY to wyjątkowe zwieńczenie całorocznych działań Rossmanna, które można było zauważyć zarówno na profilach społecznościowych i aplikacji ROSSMANN PL, jak i w samych drogeriach. Skąd idea szukania i wywoływania uśmiechu?

Jako lider rynku drogeryjnego w Polsce pomagamy naszym Klientom dbać o urodę i zdrowie. Ale wszyscy wiemy, że na dobre samopoczucie składa się bardzo wiele czynników. Tylko holistyczne podejście pozwala naprawdę o siebie zadbać (w pandemii przekonaliśmy się o tym bardziej niż kiedykolwiek). Chcieliśmy dzielić się z naszymi Klientami i pracownikami różnorodnymi, prostymi sposobami na osiągnięcie fizycznego i psychicznego dobrostanu, zachęcać do szukania drobnych powodów do radości w codziennym otoczeniu, poprawiać nastrój – tak po ludzku – mówi Bogdan Maksymiec, dyrektor marketingu Rossmann SDP.

Podczas Forum UŚMIECH ROBI DZIEŃ DOBRY będzie można posłuchać prawdziwych ekspertów „od uśmiechu”, którzy podzielą się własnymi doświadczeniami i zarażą pozytywną energią. Nie zabraknie też praktycznych warsztatów, np. z jogi czy kulinarnych. W roli prowadzących wystąpią Katarzyna Pakosińska i Olivier Janiak.

Jedna z prelegentek Forum UŚMIECH ROBI DZIEŃ DOBRY, Janina Daily, tak zapowiada swój udział w wydarzeniu: Międzynarodowy Dzień Uśmiechu to takie święto, które tak naprawdę powinniśmy obchodzić codziennie – gdy życie nas chłoszcze, to warto szukać momentów, które sprawiają, że czujemy się pluszowo. A sposobów jest na to mnóstwo – oglądanie szczeniaczków o trójkątnych uszkach i nosku jak węgielek, zbieranie kasztanów, przyklejanie oczu do sprzętów AGD (serio, są na to badania!) i jeszcze wiele innych, o których wspomina… psychologia pozytywna. Zgodziłam się wziąć udział w tym wydarzeniu, bo z przyjemnością poopowiadam o tym, co nauka wie na temat bycia szczęśliwym i co możemy zrobić, by jarać się życiem jak kot wiewiórką za oknem.

To idealne podsumowanie tego, co czeka na uczestników webinaru 1 października. Zainteresowani? Poniżej szczegółowa agenda spotkań, wykładów i warsztatów, których start planowany jest na godzinę 11:00.

ROZMOWY I WYKŁADY

11:00

QCZAJ – trener personalny i motywator, aktywny na YouTubie i Instagramie, gdzie niestrudzenie namawia i inspiruje do tego, by dbać o siebie i pielęgnować wiarę we własne możliwości. 1 października podpowie, jak zamienić frustrację w determinację i pozytywnie patrzeć na świat.

11:50

Hania Es (Hanna Sywula) – promotorka zdrowia psychicznego i popularyzatorka wiedzy o umyśle, twórczyni psychologicznego kanału na YouTube, autorka bestsellerowej książki „W głowie się poprzewracało”. Opowie o samoświadomości, o tym, jak wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie i relacje z innymi oraz podpowie, jak ją rozwijać.

12:40

Marcin Fabjański – filozof, nauczyciel medytacji, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, twórca Apenińskiej Szkoły Żywej Filozofii we Włoszech (www.selfoff.com) i fundacji Nowa Obecność w Polsce. W trakcie wykładu przybliży rozwijaną przez siebie metodę selfoff, polegającą na wykorzystywaniu natury do rozkwitu i prowadzenia bardziej autentycznego życia.

13:35

Janina Daily (Janina Bąk) – statystyczka, nauczycielka akademicka, blogerka, autorka bestsellerowej książki „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby zdobyć Nobla”. Podpowie, jak pielęgnować w sobie ciekawość świata i odpowie na pytanie: „Czy istnieje matematyczny wzór na szczęście?”.

14:30

Katarzyna Miller – najsłynniejsza i najbardziej charyzmatyczna polska psycholożka; psychoterapeutka, felietonistka miesięcznika „Zwierciadło”, autorka poradników, m.in. „Być kobietą i nie zwariować” czy „Nie bój się życia”. 1 października dowiedzie, że uśmiechanie się, radość i otwartość ma wymierne korzyści i że warto je ćwiczyć.

15:15

Jagna Ambroziak – psycholog kliniczny i psychoterapeutka, ekspertka kampanii społecznej #wKobiecejGłowie, prowadzi warsztaty z rozwoju osobistego. W czasie rozmowy z Olivierem Janiakiem zdemaskuje „czarny PR” złości i dowiedzie, że negatywne emocje pomagają orientować się w świecie. Pokaże też, jak nasz sposób widzenia wpływa na samopoczucie i podpowie, jak nauczyć się patrzeć inaczej – tak, by żyło się lepiej.

16:05

Marek Michalak – pedagog specjalny, Rzecznik Praw Dziecka w latach 2008-2018, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu i Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Porozmawia z Olivierem Janiakiem o Orderze Uśmiechu – absolutnym fenomenie pedagogicznym, który scala świat dzieci i dorosłych oraz o tym, jak znaleźć w sobie dziecko.

WARSZTATY

11:05

Ola Żelazo – dyplomowana instruktorka fitnessu, pilatesu i kulturystyki, nauczycielka jogi, trenerka jogilatesu, YouTuberka, autorka książek. Dowiedzie, że ćwiczyć można w każdym wieku, podpowie skąd czerpać motywację i pozytywne nastawienie do życia. Pokaże też zestaw prostych ćwiczeń, które można wykonywać bez żadnego sprzętu, po prostu siedząc na krześle! Zachęcamy do wspólnych ćwiczeń na żywo!

11:50

Jakub Emanuel Malec – Executive Chef w hotelu Novotel Warszawa Centrum, orędownik filozofii zero waste, który jako pierwszy w Polsce wprowadził w swoim hotelu kompleksowy program walki z marnotrawstwem żywności. Podczas warsztatów pokaże, jak wykorzystać całą (!) dynię, w pierwszej kolejności przyrządzając z niej zupę, następnie risotto i w końcu włoski przysmak – arancini. Opowie też o różnych technikach kulinarnych, przechowywaniu żywności i wykorzystywaniu resztek.

13:20

Lidia Popiel – fotografka, dziennikarka, modelka. Wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej. Prowadząca warsztaty fotograficzne i jurorka wielu konkursów foto. Redaktor naczelna fineLIFE.pl i PhotoCulture.pl. 1 października podczas warsztatów zdradzi wiele ciekawostek dotyczących fotografii, uśmiechu na zdjęciach czy mowy ciała. Nie zabraknie praktycznych wskazówek i tipów dla pasjonatów fotografii.

14:40

Piotr Bielski – socjolog, znany jako Jogin Śmiechu. W 2013 roku sprowadził do Polski jogę śmiechu jako metodę budowania zdrowia i optymizmu. 1 października dowiedzie, że każdy może dzień po dniu tworzyć swój dobrostan emocjonalny. Wprowadzi nas w tematykę psychologii pozytywnej, ale przed wszystkim zaproponuje nam praktykę jogi uśmiechu, metody która zmieniła jego życie i życie milionów ludzi na całym świecie.

Wszystkie rozmowy, wykłady i warsztaty będą transmitowane na kanałach Rossmanna:

Gorąco zachęcamy do udziału na żywo! Jeśli jednak nie będziecie mieć takiej możliwości, wszystkie materiały będzie można odtworzyć w późniejszym czasie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Jak odróżnić wiarygodne informacje od fake newsów w sieci

Internet jest głównym źródłem informacji i rozrywki dla młodzieży. Kształtuje je opinie i postawy. Dlatego tak ważne jest, aby młodzi ludzie potrafili odróżnić wiarygodne źródła informacji od fake newsów w sieci.