Wsparcie dla rodzin potrzebujących wytchnienia od opieki

Wsparcie dla rodzin potrzebujących wytchnienia od opieki

Dla rodzin osób z niepełnosprawnościami otwarto dzisiaj (13 kwietnia) w Warszawie Integracyjny Punkt Wsparcia.

Integracyjny Punkt Wsparcia dla rodzin osób z niepełnoprawnościami mieści się w centrum Warszawy. Dla wszystkich zainteresowanych przygotowano z tej okazji różne atrakcje, np. warsztaty rękodzielnicze, masaż dźwiękiem mis tybetańskich, pokaz parzenia i degustacja kawy po beduińsku!

Otwarcie Integracyjnego Punktu Wsparcia to inicjatywa Stowarzyszenia Mudita, które zamierza również zorganizować dwa integracyjne turnusy wytchnieniowe dla rodzin z Polski i Ukrainy. Mamy, ojcowie, opiekunki i opiekunowie osób z niepełnosprawnościami będą mogli na nich złapać oddech oraz zregenerować siły psychiczne i fizyczne. Na platformie Pomagam.pl stowarzyszenie uruchomiło już zbiórkę na ten cel. Można się do niej dołożyć tutaj.

“Prawo do odpoczynku jest prawem każdego człowieka. Zależy nam na tym, aby każdy miał szansę skorzystać z wyjazdu, dlatego im więcej pieniędzy uzbieramy wspólnymi siłami, tym mniejsza, symboliczna kwota zostanie do pokrycia przez rodziny. Może nie zmienimy od razu całego świata, ale możemy sprawić, by z niepełnosprawnością żyło się lepiej” – czytamy na stronie zbiórki.

Pieniądze zebrane na Pomagam.pl zostaną przeznaczone na wsparcie rodzin podczas wyjazdów wytchnieniowych. Pokryć trzeba m.in. koszty podróży rodzin i wolontariuszy, wynagrodzenie psychologa, czy też osoby koordynującej cały wyjazd. Z roku na rok wyjazdy są coraz droższe przez rosnące ceny energii, żywności i inflację.

Stowarzyszenie Mudita zapewnia wielowymiarowe wsparcie dla bliskich osób z niepełnosprawnościami. Wolontariusze nie tylko pomagają w logistyce codzienności, ale wspierają rodziny także pod kątem wytchnieniowym, czy psychologicznym. Stowarzyszenie utworzyło m.in. Powitalnik dla rodziców, którzy mierzą się z diagnozą nowo narodzonego dziecka.Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Perfecta Ceramedica Pep-3 – synergiczne działanie ceramidów i peptydów

Marka Perfecta wprowadziła na rynek nową linię kosmetyków Ceramedica Pep-3 z ceramidami i peptydami, które błyskawicznie spłycają zmarszczki, ujędrniają skórę i przyspieszają syntezę kolagenu.