Warszawska kranówka jest lepsza niż niejedna woda mineralna

Warszawska kranówka jest lepsza niż niejedna woda mineralna

Warszawska kranówka zawiera magnez i wapń, jest ekologiczna i dostępna za darmo. Jej walory smakowe potwierdziło 84 proc. warszawiaków uczestniczących w badaniu satysfakcji przeprowadzonym w maju przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Wodociągi Warszawskie zachęcają do picia warszawskiej kranówki w ramach kampanii, której tegoroczna, letnia odsłona przebiega pod hasłem „Smakuj życie!”. Nie tylko zachęcają w niej do picia kranówki w domu, ale też zapraszają mieszkańców do skosztowania wody w trakcie letnich wydarzeń miejskich – koncertów, pikników i imprez sportowych. Na miłośników klasyki czekają beczkowozy ze świeżą, schłodzoną warszawską kranówką. A z myślą o poszukiwaczach nowych smaków jest przygotowywana woda w letnich wariantach — z miętą i owocami. Informacje o imprezach, na których Wodociągi Warszawskie serwują kranówkę, są na bieżąco zamieszczane na profilu spółki na Facebooku www.facebook.com/WodociagiWarszawskie.

Dla tych, którzy są spragnieni wiedzy i chcieliby dowiedzieć się więcej o warszawskiej kranówce, Wodociągi Warszawskie przygotowały specjalną stronę internetową www.warszawskakranowka.pl. Można na niej znaleźć informacje o źródłach wody w Warszawie, procesach jej uzdatniania, jakości i stałych badaniach laboratoryjnych.

Czytaj też: Która woda jest zdrowsza: z butelki czy z kranu?

– Naszym celem jest, by warszawska kranówka na co dzień i o każdej porze towarzyszyła mieszkańcom stolicy i gościom, którzy odwiedzają Warszawę. Dlatego zachęcamy, aby korzystać z tej najbardziej dostępnej wody w domu, w pracy czy w czasie wolnym, zabierając ją ze sobą w bidonie lub butelce wielokrotnego użytku i razem z nami smakować życie – mówi Marek Smółka, rzecznik prasowy Wodociągów Warszawskich.

Podkreśla, że nie tylko na stronie www.warszawskakranowka.pl, ale też w codziennej komunikacji z mieszkańcami Wodociągi Warszawskie promują postawy ekologiczne. Zachęcają do picia wody prosto z kranu, która jest wysokiej jakości, bogata w minerały oraz bezpieczna, bo stale badana i nieopakowana w zaśmiecający planetę plastik.

Na stronie internetowej wodociągowcy prezentują także wiele cennych wskazówek, m.in. jak ograniczać zużycie wody, by chronić jej globalne zasoby jako wspólnego dobra, czy edukują o postępujących zmianach klimatu, widocznych gołym okiem w postaci coraz dłuższych okresów suszy.

– Warto pomyśleć, po jaki napój sięgnąć, by jak najlepiej zaspokoić pragnienie podczas upalnych dni, a przy okazji zadbać o siebie i środowisko – podsumowuje Marek Smółka.


[i] Badanie satysfakcji klientów Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., maj 2023, ARC Rynek i Opinia Sp. z o.o.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kosmetyki po opalaniu: olejek SOLVERX SUN SKIN Gold Shimmer

Kąpiele słoneczne sprzyjają przesuszeniu skóry i utracie przez nią jędrności, a suche, zmęczone ekspozycją na słońce, wiatr i słoną wodę ciało trudniej utrzymuje opaleniznę. O czym warto pamiętać, by zachować ją przez wiele tygodni po powrocie z bajecznego urlopu?