Warszawa: zmiana lokalizacji Centrum Rehabilitacji. Dokąd się przenosi?

Warszawa: zmiana lokalizacji Centrum Rehabilitacji. Dokąd się przenosi?

Od 22 sierpnia Centrum Rehabilitacji należące do Centrum Medycznego Damiana zmienia adres – z ul. Cybernetyki “przeprowadza się” do biurowca Adgar Plaza A przy ul. Postępu 17a na warszawskim Mokotowie.

W nowej lokalizacji Centrum Rehabilitacji będzie dysponowało 800 mkw. powierzchni przeznaczonej na zabiegi rehabilitacyjne i fizjoterapię.

Rehabilitacja dla dorosłych i dzieci

Pacjenci będą mogli skorzystać z rehabilitacji pourazowej, ortopedycznej i neurologicznej oraz zabiegów mających na celu poprawę postawy ciała i usprawnienie wykonywania codziennych czynności. Usługi medyczne kierowane są m.in. do osób po kontuzjach i urazach oraz cierpiących na choroby narządu ruchu, ale także do osób aktywnych i uprawiających sport, które potrzebują zabiegów wzmacniających.

Dostępna będzie też rehabilitacja dla dzieci, m.in. kinezyterapia dziecięca i rehabilitacja dziecięca neurologiczna metodą NDT Bobath.  W ofercie znalazły się również m.in zabiegi laserowe, fonofrezy, jonofrezy, fali uderzeniowej, krioterapii, ultradźwięków, kinesiotapingu.

Na miejscu można będzie wykonać USG ortopedyczne oraz umówić się na różne rodzaje masażu leczniczego.

Nowa usługa – fizjoterapia uroginekologiczna

Nowością w placówce przy ul. Postępu 17a będzie, od 1 września, fizjoterapia uroginekologiczna, która skoncentrowana jest na problemach w obrębie mięśni miednicy i wykorzystuje głównie nieinwazyjne i zindywidualizowane techniki pracy z pacjentką. Specjalista uroginekolog może pomóc w takich problemach jak: nietrzymanie moczu, nawracające zapalenia dróg moczowych, obniżenie narządów miednicy, rozejście mięśnia prostego brzucha. W jego kompetencjach jest również przygotowanie kobiety do porodu, terapia blizny po cesarskim cięciu, rozwiązywanie problemów bolesnego współżycia czy bolesnych miesiączek.

– Fizjoterapia uroginekologiczna jest stosunkowo nową formą terapii, stale się rozwijającą. Obserwujemy rosnące zainteresowanie kobiet tą metodą leczenia, uznaliśmy więc, że Centrum Rehabilitacji po przeprowadzce będzie idealnym miejscem na uruchomienie tej usługi – podkreśla Marek Kubicki, członek zarządu Centrum Medycznego Damiana.

Obsługa pacjentów w 4 językach

Centrum Rehabilitacji będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-20.00. Pracownicy recepcji obsłużą pacjentów w językach polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim. Pacjenci mogą również poprosić o zapewnienie im specjalistów mówiących w tych językach (lub skorzystać z pomocy tłumacza) podczas wizyty. Placówka jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wydzielone miejsca parkingowe dla pacjentów Centrum Rehabilitacji znajdują się w Adgar Plaza A na poziomie -2.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

10-12 lipca odbędzie się 10. festiwal “Ślimakowe Rytmy”

W dniach 10-12 lipca odbędzie się jubileuszowy 10. Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu "Ślimakowe Rytmy". Jak zwykle będzie mu towarzyszyć konferencja naukowo-szkoleniowa.