Gliwicki Dzień dla Zdrowia: bezpłatne badania, konsultacje i porady

Gliwicki Dzień dla Zdrowia: bezpłatne badania, konsultacje i porady

Fot. Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach

Już w najbliższą sobotę, 22 października, w godz. 10-14 Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach organizuje Gliwicki Dzień dla Zdrowia. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad medycznych w jednej z ośmiu gliwickich placówek, które przyłączyły się do tej inicjatywy.

Gliwicki Dzień dla Zdrowia powraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. To impreza organizowana w Gliwicach już od 2011 roku, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

Jedną z placówek, które przyłączyły się do akcji, jest Narodowy Instytut Onkologii (ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15), w którym panie w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne (trzeba na nie zabrać ze sobą dowód osobisty, bezpłatne badanie przysługuje co 2 lata). Instytut zaprasza również na:

  • indywidualne konsultacje z lekarzem onkologiem,
  • indywidualne konsultacje z dietetykiem,
  • porady dotyczące programów profilaktycznych w kierunku wykrywania nowotworów,
  • wyliczanie wskaźnika BMI,
  • naukę samobadania piersi na fantomie,
  • pomiar ciśnienia tętniczego,
  • pomiar poziomu glukozy we krwi.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej Przychodni Przyklinicznej, na pierwsze piętro – zachęca dr Alicja Dyla, kierownik przychodni.

W Narodowym Instytucie Onkologii obecne będą również przedstawicielki – Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, które założą wszystkim chętnym kartę Zintegrowanego Informatora Pacjenta oraz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego (ul. Chudoby 10) można będzie wykonać masaż dłoni i twarzy oraz pomiar poziomu cukru i ciśnienia krwi.

W Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień „Familia” (ul. Dębowa 5) przygotowano bezpłatne konsultacje specjalistyczne – psychologiczne oraz z zakresu uzależnień i współuzależnień, można będzie również skorzystać z badań (diagnoza psychologiczna, diagnoza uzależnień i współuzależnień).

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Akademia Nauki Gliwice (ul. Hoblera 10, rejestracja pod nr. tel. 505 098 653) oferuje:

  • konsultacje specjalistyczne: EEG Biofeedback, fizjoterapeutyczne, logopedyczne, psychologiczne,
  • zajęcia rozwijające – pokazowe dla dziecka z rodzicem (więcej informacji na stronie www.akademiagliwice.pl).

W GlivClinic (ul. Dworcowa 60, rejestracja pod nr. tel. 32 600 79 80) oferowane są pomiary masy ciała -obliczanie wskaźnika BMI, pomiar cukru, ciśnienia krwi, EKG, EmSELLA – leczenie nietrzymania moczu, EMSlim – elektromagnetyczny stymulator mięśni, spirometria.

Centrum Zdrowia Psychicznego SENS-MED (ul. Lelewela 4/2, rejestracja pod nr. tel. 723 727 072) zaprasza na konsultacje psychiatryczne, a AUDIOFON Matyja (ul. Jana Pawła II 16, rejestracja pod nr. tel.: 605 886 012, 32 775 20 92) za badania tympanometryczne (zmiana ciśnienia w uchu) oraz badanie otoskopem (ocena kanału usznego).

Do Gliwickiego Dnia dla Zdrowia przyłączyła się również studio Fizjoterapia Paulina Owczarczyk Stress Less Studio (ul. Zawiszy Czarnego 22, rejestracja pod nr. tel. 601 959 082), do którego można się zgłosić na godz. 10.15 na pokazową lekcję jogi (poziom podstawowy).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.