Szmaragd Welconomy dla prof. Piotra H. Skarżyńskiego

Szmaragd Welconomy dla prof. Piotra H. Skarżyńskiego

Prof. dr hab. n. med. i nauk o zdr. Piotr H. Skarżyński został uhonorowany Szmaragdem Welconomy – najważniejszą nagrodą przyznawaną podczas Forum Ekonomicznego Welconomy w Toruniu.

– Zieleń, kolor szmaragdu, wyznacza moje cele, bo to także kolor nadziei, której tak bardzo potrzebują pacjenci. Wierzę, że wraz z członkami mojego zespołu przywracamy im nadzieję na bardzo dobry komfort życia dzięki operacjom i zabiegom, które przywracają możliwość słyszenia. Ta nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem – powiedział prof. Piotr H. Skarżyński.

Laureat Szmaragdu Welconomy 2023 roku jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie otorynolaryngologii, otorynolaryngologii dziecięcej, audiologii, foniatrii, zdrowia publicznego i organizatorem pierwszej na świecie Międzynarodowej Sieci Teleaudiologii. Członek założyciel Światowego Forum Słuchu przy Światowej Organizacji Zdrowia, wiceprezydent Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia, członek światowej grupy ośrodków doskonałości słuchu Hearring, członek władz Europejskiej Akademii Otologii i Neurootologii oraz Europejskiej Federacji Towarzystw Audiologicznych w grudniu 2022 roku został powołany do Rady Narodowego Centrum Nauki. Na co dzień pełni funkcję członka zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus w Kajetanach pod Warszawą.

Czytaj też: Prof. Piotr Skarżyński został honorowym członkiem SFORL

– Prof. Piotr H. Skarżyński realizuje i koordynuje badania przesiewowe słuchu oraz przeprowadza pionierskie operacje na czterech kontynentach. Jest pierwszym Polakiem, który został wybrany prezydentem-elektem Międzynarodowej Rady Amerykańskiej Akademii Otolaryngologii. To nie wszystko, dzięki aktywności naszego laureata pacjenci z Afryki, Azji Centralnej oraz z Ukrainy otrzymują dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań w medycynie – wskazał w laudacji Jacek Janiszewski, przewodniczący Rady Programowej Welconomy.

Szmaragd Welconomy jest przyznawany od 2018 roku osobom, które swoją postawą i działalnością budzą nadzieję na rozwój naszego kraju. Laureatami poprzednich edycji są m.in.: Jerzy Kwieciński, minister rozwoju w latach 2018-19, Piotr Franciszek Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego i Michał Zaleski, prezydent Torunia.

XXX edycja Welconomy Forum in Toruń odbyła się w dniach 3-4 kwietnia. Naukowcy, przedsiębiorcy, dyplomaci, przedstawiciele rządu, samorządowcy i parlamentarzyści dyskutowali o ekonomii i problemach współczesnej cywilizacji. Kluczowe były tematy dotyczące bezpieczeństwa państwa w aspektach gospodarczych, energetycznych, zdrowotnych i militarnych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Poznaj nowość Vichy: krem Liftactiv B3 na noc

Noc, choć często nie docenia się jej roli w codziennej pielęgnacji, jest momentem, gdy nasza skóra odzyskuje blask i witalność. Naukowcy zajmujący się chronobiologią — nauką o rytmach dobowych, w jakich funkcjonuje człowiek, dowodzą, że to właśnie po zmierzchu skóra jest najbardziej aktywna i uruchamia szereg procesów służących jej odnowie i regeneracji.