Prof. Piotr Skarżyński został honorowym członkiem SFORL

Prof. Piotr Skarżyński został honorowym członkiem SFORL

Prof. Piotr H. Skarżyński jest najmłodszym Polakiem, który został przyjęty do grona honorowych członków Société Française d’Oto-Rhino-Laryngologie (SFORL) – francuskiego Towarzystwa Otorynolaryngologicznego.

Podczas 127. Kongresu Francuskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów i Chirurgów Głowy i Szyi w Paryżu otrzymał prestiżowy medal „Honorowego Członka SFORL”. Nagroda ta stanowi ogromne wyróżnienie i świadczy o docenieniu jego dorobku naukowego.

Société Française d’Oto-Rhino-Laryngologie jest towarzystwem naukowym skupiającym 2600 członków, w tym ponad 700 korespondentów zagranicznych. SFORL opracowuje raporty, rekomendacje i standardy stosowane nie tylko przez otorynolaryngologów, ale także przez przedstawicieli wszystkich specjalizacji i zawodów związanych z tą dziedziną medycyny. Owocem wytężonej pracy stowarzyszenia jest coroczny Kongres SFORL we Francji, który stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń naukowych francuskojęzycznych otorynolaryngologów. 

W konferencji wzięli udział reprezentanci z całego świata. Prof. Piotr H. Skarżyński, który był gościem honorowym wydarzenia, zaprezentował na nim wykład “Implanty ślimakowe – nowe perspektywy”. Jego wystąpienie zostało przyjęte z dużym zainteresowaniem i stało się przyczynkiem do dyskusji uczestników. 

Prof. Piotr H. Skarżyński jest otorynolaryngologiem, otorynolaryngologiem dziecięcym, audiologiem i foniatrą, członkiem zarządu Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, dyrektorem ds. nauki i rozwoju w Instytucie Narządów Zmysłów oraz zastępcą kierownika Zakładu Teleaudiologii i Badań Przesiewowych w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Perfecta Ceramedica Pep-3 – synergiczne działanie ceramidów i peptydów

Marka Perfecta wprowadziła na rynek nową linię kosmetyków Ceramedica Pep-3 z ceramidami i peptydami, które błyskawicznie spłycają zmarszczki, ujędrniają skórę i przyspieszają syntezę kolagenu.