Specjalistyczny ośrodek leczenia raka prostaty dołącza do Grupy LUX MED

Specjalistyczny ośrodek leczenia raka prostaty dołącza do Grupy LUX MED

Fot. pixabay.com

W związku z przejęciem HIFU Clinic, prywatnego ośrodka specjalizującego się w diagnostyce i leczeniu nowotworów prostaty, zakres usług szpitalnych Grupy LUX MED rozszerza się o wysokospecjalistyczną urologię. Dla pacjentów to bardzo dobra informacja.

– Dołączenie HIFU Clinic do Grupy LUX MED to bardzo istotny etap naszego rozwoju. To, co jest dla nas najważniejsze, to zapewnienie nowoczesnej i najwyższej jakości opieki pacjentom. HIFU Clinic stawia silny nacisk na innowacyjną diagnostykę i leczenie. Cieszę się, że rozszerzamy zakres naszych usług szpitalnych o wysokospecjalistyczną urologię oraz najwyższych standardów robotykę medyczną. To przyszłość naszego sektora, którą tworzymy już dziś – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

Szeregi Grupy LUX MED zasili zespół 25 wysokiej klasy specjalistów aktywnych w międzynarodowych gremiach. Współtworzą oni zalecenia oraz komunikację medyczną o zasięgu globalnym w obrębie Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Są aktywni w edukacji urologicznej oraz działaniach akademickich na poziomie międzynarodowym. Dysponują unikatowymi umiejętnościami w dziedzinie urologii, w tym w diagnostyce, chirurgii i innych innowacyjnych metodach leczenia oraz działają w obszarach szczególnie intensywnej rewolucji technologicznej. HIFU to także rehabilitanci, dietetycy i psychoonkologowie zapewniający kompleksową opiekę pacjentom i ich bliskim.

– HIFU zawsze było połączeniem profesjonalizmu i innowacji – teraz dołączamy do tego skalę Grupy LUX MED. To ogrom możliwości i pewność rozwoju. Wiemy, że wspólnie z Grupą LUX MED będziemy mogli kontynuować obrany kierunek i dalej świadczyć specjalistyczne usługi najlepszej jakości – mówi dr n. med. Marek Filipek, specjalista w dziedzinie urologii i chirurgii ogólnej oraz szef zespołu medycznego HIFU Clinic.

W specjalistycznej klinice wykonywane są operacje z wykorzystaniem robota da Vinci, zabiegi z zakresu nowoczesnej urologii minimalnie inwazyjnej w leczeniu nowotworu nerki i pęcherza moczowego oraz zabiegi laserowe. Stosowane jest też nieinwazyjne robotyczne leczenie z zastosowaniem wiązki ultradzwięków – HIFU, której wprowadzenie na polskim rynku stanowi przełom w leczeniu ogniskowym raka prostaty. Eksperci wykonują również przezkroczową biopsję fuzyjną prostaty z wykorzystaniem najnowszej generacji systemu Trinity Koelis do elastycznej fuzji obrazu w czasie rzeczywistym.

– Teraz wierzę, że wszystko jest możliwe. Łączymy się z firmą, która ma ogromne doświadczenie w opiece nad pacjentami. Ta transakcja pozwoli na wymianę doświadczeń i rozwój, a dzięki temu zapewnienie pacjentom jeszcze lepszej opieki. Bardzo cieszę się, że dołączamy do silnej marki, jaką jest Grupa LUX MED – komentuje dr Stefan W. Czarniecki, członek zespołu medycznego HIFU Clinic.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Spot the Dot — zwróć uwagę na znamiona!

Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie! wraz z fotografką Anną Bedyńską zachęcają do szukania kropek. Ich wspólny projekt Spot the Dot ma na celu zwrócenie uwagi na znamiona na skórze, czyli jeden z ważnych etapów profilaktyki czerniaka.