Skorzystaj z bezpłatnych badań i konsultacji

Skorzystaj z bezpłatnych badań i konsultacji

W ramach akcji „Życie tętni otwartymi naczyniami”, przez trzy miesiące po polskich miastach będzie podróżował specjalnie dostosowany do pomiaru ciśnienia tętniczego w nogach autobus. Ruchoma „poradnia” to miejsce, w którym można również skorzystać z bezpłatnych konsultacji chirurga naczyniowego oraz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie profilaktyki chorób naczyń.

Akcja rozpoczęła się 6 kwietnia i potrwa do 15 czerwca. W tym czasie „poradnia na kółkach” odwiedzi 10 miast: Będzin, Kraków, Wrocław, Łódź, Gdynię, Białystok, Lublin, Bydgoszcz, Poznań oraz Warszawę. Finał akcji odbędzie się 15 czerwca w Warszawie, podczas X Jubileuszowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, które wraz z Grupą Adamed jest inicjatorem tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Akcja przygotowana została z myślą o osobach powyżej 55. roku życia z chromaniem przestankowym, czyli bólem  kończyn dolnych pojawiającym się w czasie, który wymusza zatrzymanie się.

Zakres badań

W ramach mobilnego centrum badań, osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z bezpłatnej konsultacji chirurga naczyniowego. Lekarz przeprowadzi wywiad w zakresie chorób naczyń oraz oceni tętno na kończynach. W autokarze będzie także możliwość przeprowadzenia pomiaru ciśnienia tętniczego na kończynach za pomocą specjalistycznego sprzętu, dzięki czemu zostanie określony tzw. współczynnik ABI, pozwalający na określenie stopnia zaawansowania choroby tętnic.

Chromanie przestankowe to mało znana choroba, co budzi niepokój specjalistów, ponieważ zbyt późne rozpoznanie zmian miażdżycowych w tętnicach może doprowadzić do pojawienia się różnych powikłań. Właśnie dlatego akcja ma na celu  zapewnienie pacjentom dostępu do bezpłatnych konsultacji chirurga naczyniowego oraz zwrócenie uwagi na problemy związane z chorobami naczyń.

Dodatkowo, we wszystkich miastach zainteresowani będą mogli skorzystać z oferty ogólnopolskiego programu Adamed dla Seniora, w ramach którego odbędą się m.in treningi nordic walking dla seniorów oraz pomiar ciśnienia krwi.

Szczegółowe informacje na temat akcji dostępne są na stronie www.adameddlaseniora.pl.

Lista miejsc, w których zatrzyma się autobus „Życie tętni otwartymi naczyniami”

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Pobierz aplikację Stretchme App i ćwicz w domu

Bezpieczne treningi w domu bez obecności trenera? Dzięki