Skóra noworodka ma szczególne potrzeby. Jak i czym ją pielęgnować?

Skóra noworodka ma szczególne potrzeby. Jak i czym ją pielęgnować?

Skóra noworodka wymaga delikatnej i ekstremalnie skutecznej pielęgnacji. Jej zadaniem jest zapewnienie optymalnego poziomu nawilżenia, ale też zapobieganie podrażnieniom i stanom zapalnym. Jak to zrobić?

Dermatolodzy podpowiadają, że skóra niemowlaka dobrze reaguje na kwas laktobionowy, pantenol i alantoinę. W połączeniu z olejami naturalnymi stanowią one odpowiedź na szczególne potrzeby maluchów.

Skóra noworodka wymaga odpowiedniego nawilżenia

Jak wskazują specjaliści, skórę noworodka charakteryzuje bardzo często skłonność do utraty wody oraz podrażnień. Dlatego idealna pielęgnacja musi koncentrować się właśnie na zapobieganiu tym dwóm problemom. Z pomocą przychodzą: kwas laktobionowy, pantenol i łagodne, naturalne oleje. Bo skora maluszka kocha to, co naturalne i łagodne.

Specjaliści wskazują, że idealny kompleks optymalizujący nawilżenie powinien składać się z oliwy z oliwek, masła shea i oleju jojoba.

– Komponenty naturalne zastosowane w odpowiednich proporcjach w emolientach dla niemowląt bardzo korzystnie wpływają na kondycję ich skóry, odżywiając ją, nawilżając i zapobiegając utracie wody. Linia Baby Skin SOLVERX® oparta jest w 99 procentach na składnikach naturalnych – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®. – Oliwa z oliwek, zawarta w kosmetykach Baby Skin, ma działanie nawilżające, wygładzające i zmiękczające. Chroni skórę przed utratą wilgoci i dostarcza jej wielu antyoksydantów. Wzmacnia naturalną odporność oraz niweluje stany zapalne, co jest kluczowe w przypadku opieki nad najdelikatniejszą skórą malucha. Z kolei masło shea zawarte doskonale nawilża, regeneruje i odżywia, a także zapobiega utracie wody – dodaje.

Skóra noworodka – kojenie i łagodzenie podrażnień

Przesuszenie skóry dziecka może powodować u niego swędzenie i podatność na podrażnienia, a nawet – w skrajnych przypadkach – mikrouszkodzenia. Odwodniona skóra traci naturalną barierę ochronną, przez co może być narażona nawet na nadkażanie. Koło się zamyka i pojawiają się kolejne dolegliwości, które w przypadku maluchów są szczególnie dotkliwe. Jak łagodzić takie podrażnienia? Odpowiedzią jest trio: kwas laktobionowy, pantenol i alantoina, czyli opatrunek dla skóry noworodka.

Czytaj też: 10 zasad, które musisz przestrzegać na wakacjach z małym dzieckiem

– Kwas laktobionowy idealnie łagodzi podrażnienia i regeneruje. Alantoina koi, wykazuje działanie ściągające i działa przeciwzapalnie. Pantenol z kolei przyspiesza proces regeneracji naskórka, co jest niezwykle cenne np. w przypadku drobnych odparzeń czy otarć, które mogą zdarzać się z powodu używania pieluszki. Warto szukać tych trzech składników w produktach do mycia, a także w kremach i balsamach, których używamy w codziennym rytuale pielęgnacyjnym dziecka – mówi Agnieszka Kowalska.

Czytaj też: Kamienie milowe w rozwoju dziecka

Czułość i opieka najbliższych jest dla malucha bezcenna, ponieważ buduje jego komfort i poczucie bezpieczeństwa. O komforcie mamy stanowi natomiast przekonanie, że wykorzystuje to, co w pielęgnacji (i nie tylko) łagodne, skuteczne i naturalne. Kosmetolodzy podpowiadają, że od pierwszego dnia życia noworodka warto sięgać po produkty kojące i przeciwzapalne wsparte komponentami nawilżającymi pochodzącymi prosto z natury.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Tym pacjentom pomoc psychologiczna jest potrzebna na każdym etapie choroby

Choroba hematoonkologiczna bardzo często spada na pacjenta i jego rodzinę niespodziewanie. I choć na przestrzeni ostatnich lat postęp medycyny jest ogromny, to na każdym etapie leczenia — od podejrzenia choroby, poprzez pobyt w szpitalu, a także po zakończeniu leczenia, pacjentowi potrzebna jest pomoc psychologiczna.