Skontroluj swój wzrok, sprawdź, czy masz zaćmę

Skontroluj swój wzrok, sprawdź, czy masz zaćmę

Fot. pixabay.com

Pod hasłem “Sprawdź, czy masz zaćmę” w warszawskim Centrum Okulistycznym Świat Oka już po raz drugi ruszył program bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku zaćmy dla osób po 60 roku życia.

Aby umówić się na wizytę, wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 79 77.

– Względy medyczne i zainteresowanie naszą akcją w poprzednim roku spowodowało, iż w tym roku również zdecydowaliśmy się wznowić program. Tak jak poprzednio, podczas badania można się dowiedzieć o możliwościach usunięcia zaćmy zarówno w ramach finansowania przez NFZ, jak i prywatnie z wykorzystaniem nowoczesnych zaawansowanych soczewek – tłumaczy dr n. med. Anna Maria Ambroziak, dyrektor medyczna i naukowa placówki

W czasie epidemii koronawirusa prywatne praktyki okulistyczne wspierają bezpieczną opiekę okulistyczną i umożliwiają pacjentom skorzystanie z planowych zabiegów oraz wizyt diagnostycznych.

– Z uwagi na panujące trudne warunki w publicznej służbie zdrowia staramy się uchronić oczy Polaków przed rozwojem wielu groźnych chorób i dać szansę na aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie, gdzie wczesna diagnoza ma duże znaczenie – mówi dr n. med. Anna Maria Ambroziak. – Dostosowaliśmy pracę placówki tak, aby każdy pacjent mógł czuć się u nas w pełni bezpiecznie. Stosujemy rygorystyczne procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego, a operacje zaćmy odbywają się części zabiegowej znajdującej się w odrębnej części budynku i dysponującej własnym wejściem, co zapewnia ograniczenie kontaktu z innymi pacjentami – dodaje.

Typowym objawem zaćmy jest pogorszenie ostrości widzenia, którego nie korygują szkła okularowe, przymglone widzenie, przewlekłe zmęczenie oczu, blaknące lub ciemniejące, brudne kolory, olśnienia przy jasnym świetle dziennym, niestabilne widzenie o zmierzchu, problemy w ocenie odległości. Osoby z upośledzeniem widzenia dwukrotnie częściej doznają upadków i złamań oraz czterokrotnie częściej potrzebują pomocy w codziennych czynnościach. Odpowiednie leczenie wpływa na jakość i komfort życia. Jak wynika z badań, sunięcie zaćmy wydłuża życie średnio o rok.

– Im szybciej zostanie podjęta decyzja o zabiegu, tym dłużej można się cieszyć ze swojego najcenniejszego zmysłu, jakim jest wzrok – przekonują lekarze okuliści.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Perfecta Ceramedica Pep-3 – synergiczne działanie ceramidów i peptydów

Marka Perfecta wprowadziła na rynek nową linię kosmetyków Ceramedica Pep-3 z ceramidami i peptydami, które błyskawicznie spłycają zmarszczki, ujędrniają skórę i przyspieszają syntezę kolagenu.