Seks na spontanie smakuje inaczej

Seks na spontanie smakuje inaczej

- Psychologia

Odpowiednio dobrana antykoncepcja wpływa na jakość życia seksualnego większości kobiet w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na potrzeby kampanii „Antykoncepcja szyta na miarę”.

Poczucie bezpieczeństwa i kontroli, skuteczność działania, lepszy wygląd skóry i włosów i poprawa samopoczucia, jakie daje doustna antykoncepcja hormonalna, składają się łącznie na zwiększenie libido i mniejsze skrępowanie w sferze seksu.

Seks na większym luzie

Przyjmowanie pigułki – jednej z najskuteczniejszych z dostępnych form antykoncepcji, sprawia, że kobiety mogą sobie pozwolić na większą spontaniczność w sytuacjach intymnych. Nie muszą żyć pod presją faz cyklu i podczas seksu liczyć nerwowo w pamięci, ile dni minęło od ostatniej miesiączki.  Z pigułką mogą się kochać w dowolnym momencie, kiedy przyjdzie im na to ochota.

By cieszyć się udanym i bezstresowym seksem, wystarczy pamiętać tylko o jednym: żeby przyjąć tabletkę każdego dnia o stałej porze.

Antykoncepcja na miarę potrzeb

Każda kobieta jest inna, dlatego wybór rodzaju hormonalnej antykoncepcji powinien być poprzedzony wnikliwym wywiadem lekarskim i badaniem.

„Antykoncepcji nie powinno się wybierać, kierując się radą siostry czy koleżanki. To, co dobre dla nich, u nas może wywołać działania niepożądane: plamienia, krwawienia w trakcie stosowania terapii, bóle głowy, spadek libido czy nawet zaburzenia w układzie krzepnięcia. Istnieje wiele czynników determinujących dobór antykoncepcji, zarówno zdrowotnych, jak i związanych ze stylem życia. Przed zastosowaniem pigułek po długiej przerwie, a już na pewno przed pierwszą próbą przyjmowania „hormonów”, kobiety powinny szczerze odpowiadać na zadane pytania, zaczynając od wywiadu rodzinnego, masy ciała, ciśnienia, co pomoże zaproponować właściwą metodę antykoncepcyjną” – przekonuje prof. dr hab. Violetta Skrzypulec-Plinta, specjalista ginekolog-położnik, endokrynolog, seksuolog, kierownik Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Niezależnie od tego, jaki preparat zasugeruje lekarz, każda antykoncepcja hormonalna pomoże czerpać większą radość z seksu. Warto ją rozważyć, szczególnie gdy czujesz, że spontaniczność zniknęła już z Twojej relacji z partnerem.

1 Comment

  1. Coś w tym musi być, spontaniczny seks jest inny lepszy, a już najlepiej jak stosujemy antykoncepcję (ja stosuję ultralekką vines) i nie musimy przy tym się martwić, czy mamy przy sobie prezerwatywę, bo można iść ze swoim partnerem na zywioł 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Bezpłatne badania trychologiczne – warto z nich skorzystać

2 września w Wieluniu (woj. łódzkie) rozpocznie się