Prof. Wiesław W. Jędrzejczak na czele Listy Stu 2017

Prof. Wiesław W. Jędrzejczak na czele Listy Stu 2017

- Aktualności, Konkursy
Fot. Olga Rainka

Najbardziej wpływową osobą w polskiej medycynie w 2017 roku był prof. Wiesław Wiktor Jędrzejczak – orzekło jury 15. edycji plebiscytu Lista Stu, organizowanego przez redakcję “Pulsu Medycyny”.

Prof. Jędrzejczak jest wybitnym hematologiem, onkologiem, transplantologiem i specjalistą chorób wewnętrznych, który od 40 lat walczy o to, by chorzy na choroby krwi w Polsce mieli dostęp do najnowocześniejszych terapii. Kieruje Katedrą i Kliniką Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Centralnym Szpitalu Klinicznym WUM przy ul. Banacha w Warszawie. Jest też konsultantem krajowym w dziedzinie hematologii. W wolnych chwilach zajmuje się renowacją starych mebli.

W tym roku prof. Jędrzejczak odchodzi na emeryturę, ale nie zamierza rezygnować z uprawiania zawodu i nie pozostawi swoich pacjentów bez opieki. Jest bardzo szanowany i lubiany zarówno przez nich, jak i środowisko specjalistów, których reprezentuje. Życzliwy, ciepły, nikomu nie odmówi pomocy. Do tego świetny kompan i dusza towarzystwa. Wychował całe rzesze lekarzy, a jego pierwszy wychowanek, onkolog kliniczny prof. Cezary Szczylik, na Liście Stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie zajął drugie miejsce.

Prof. Jędrzejczak został również uznany za Osobowość Roku 2017 w Ochronie Zdrowia, o czym pisaliśmy TUTAJ. Gratulujemy kolejnego prestiżowego wyróżnienia!

W jury plebiscytu Lista Stu zasiadają najwybitniejsze osobistości polskiej medycyny – specjaliści z różnych dziedzin i różnych ośrodków medycznych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Jakie kryteria powinien spełniać idealny gabinet stomatologiczny?

Kompleksowa obsługa, indywidualne podejście i najwyższa jakość świadczonych