#PomagajmyNaMAXa osieroconym dzieciom

#PomagajmyNaMAXa osieroconym dzieciom

SOS Wioski Dziecięce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dr.Max Zdrowie organizuje akcję charytatywną #PomagajmyNaMAXa. Jej celem jest pozyskanie pieniędzy na opiekę zdrowotną dzieci porzuconych, osieroconych oraz z rodzin zagrożonych rozpadem.

Opieka zdrowotna w czasach pandemii sprawiła, że organizacje działające na rzecz osób potrzebujących muszą zapewnić swoim podopiecznym środki ochrony osobistej oraz specjalistyczny sprzęt. Ogromnym problemem jest też zapewnienie świadczeń zdrowotnych. Jednym z działań akcji #PomagajmyNaMAXa jest zbiórka internetowa na wydatki medyczne w Centrum Specjalistycznym na terenie SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku, z którego korzystają dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych i podopieczni Programu Umacniania Rodziny “SOS Rodzinie”.

Centrum Specjalistyczne SOS to pierwsze w Polsce miejsce, które oferuje kompleksową, bezpłatną pomoc lekarzy i specjalistów dla dzieci i rodzin borykających się z poważnymi problemami psychofizycznymi, bez konieczności dalekich wyjazdów czy kolejek. 

Zbiórkę online na https://zrzutka.pl/g4rwjv uzupełni tradycyjna ogólnopolska zbiórka, która odbędzie się w wybranych aptekach w całej Polsce, gdzie już od 9 listopada ustawione są specjalne skarbonki. Zbiórka potrwa do 10 maja 2021 r.

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, co roku niemal 9 tys. dzieci w Polsce traci opiekę rodziców, a ponad 71 tys. dzieci wychowuje się w opiece zastępczej. Dla każdego dziecka to osobisty dramat – sytuacja, która wpływa na całe późniejsze życie, a często pozostawia po sobie ogromną traumę. Opieka zdrowotna jest zatem kluczowa, by dzieci po przejściach mogły prawidłowo się rozwijać i cieszyć się swoim dzieciństwem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Otyłość to choroba, którą trzeba leczyć (ROZMOWA)

Otyłość to choroba. Jej przyczyną nie jest brak ruchu i objadanie się. To nieuprawnione, dyskryminujące i stygmatyzujące opinie — tłumaczy dr hab. Mariusz Wyleżoł, kierownik Warszawskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej.