Odmładzanie dłoni metodą Yasumi Smooth Feeling

Odmładzanie dłoni metodą Yasumi Smooth Feeling

Brak ochronnego płaszcza hydrolipidowego powoduje, że skóra dłoni traci jędrność, staje się cienka i szorstka, szybko widać na niej oznaki starzenia.

O dłonie trzeba dbać cały rok, nie tylko zimą. Na ogół w ich pielęgnacji pomagają kremy, balsamy i maski. Zdarza się jednak, że pielęgnacja dostępnymi na rynku kosmetykami nie przynosi oczekiwanych efektów i wymagają one profesjonalnego wsparcia. Jak rozpoznać ten moment?

10 oznak starzenia skóry dłoni

Skóra dłoni na ogół szybko się starzeje, choć tempo tego procesu i symptomy różnią się w zależności od genetyki, stylu życia, narażenia na niekorzystne czynniki zewnętrzne (np. promieniowanie ultrafioletowe, niskie temperatury) oraz sposób, w jaki o nie dbamy.

Najczęstszymi oznakami starzenia się skóry dłoni są:

 1. Zmarszczki i bruzdy.
 2. Utrata nawilżenia, przez co skóra staje się cieńsza.
 3. Suchość.
 4. Plamy i przebarwienia.
 5. Utrata tkanki tłuszczowej.
 6. Widoczne żyły.
 7. Uszkodzone naczynka, przez co skóra staje się bardziej podatna na urazy; pojawiają się na niej siniaki.
 8. Utrata elastyczności.
 9. Suchość i łuszczenie.
 10. Widoczne zmiany w obrębie kości dłoni, co wpływać nie tylko na ich wygląd, ale i możliwości ruchowe.

Odmładzanie dłoni za pomocą fal radiowych

Stosowanie kremów nawilżających, preparatów z filtrem ochronnym, balsamów ochronnych, a także unikanie niekorzystnych czynników zewnętrznych nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Jednym ze skutecznych sposobów na odmładzanie dłoni jest zabieg Smooth Feeling, który wykonywany jest w wybranych gabinetach Yasumi z wykorzystaniem fal radiowych (RF). Zabieg ten powoduje głębokie odżywienie, nawilżenie, poprawę elastyczności, a tym samym odmłodzenie skóry dłoni.

W pierwszej fazie zabiegu Smooth Feeling ekspert Yasumi wykonuje peeling dłoni za pomocą Clean & Fresh Silky Powder. Jest to preparat, który delikatnie złuszcza martwy naskórek, zmiękcza i wygładza skórę dłoni oraz przygotowuje ją na aplikację specjalnego kremu High Fequency Skin Cream Lifting, zawierającego w swoim składzie retinol, adenozynę i aloes. Te dwa pierwsze składniki zwiększają elastyczność włókien kolagenowych i wygładzają zmarszczki, natomiast aloes intensywnie nawilża skórę i łagodzi podrażnienia.

Kluczowym momentem zabiegu odmładzania dłoni jest zastosowanie urządzenia emitującego fale radiowe. Ich działanie polega na termicznej stymulacji włókien kolagenowych i aktywacji fibroblastów do produkcji kolagenu. Fale radiowe znacząco poprawiają wygląd skóry rąk — po ich zastosowaniu staje się ona bardziej napięta, a zmarszczki mniej widoczne i wygładzone. Co ważne, fale radiowe są bezpieczne i nieinwazyjne, a ich parametry ekspert Yasumi dobiera indywidualnie dla każdego klienta na podstawie oceny stanu jego skóry.

Odmładzanie dłoni: jakie korzyści przynosi zastosowanie fal radiowych?

 • Fale radiowe stymulują wytwarzanie kolagenu i elastyny — substancji, które odpowiadają za elastyczność oraz jędrność skóry. Do ego wygładzają zmarszczki.
 • Generują ciepło w warstwie skóry właściwej — wywołuje ono skurcze włókien kolagenowych, a także stymuluje powstawanie nowych włókien.
 • Regulują wytwarzanie melaniny, dzięki czemu sprzyjają redukcji przebarwień.
 • Wygładzają nierówności. Dzięki falom radiowym mniej wyczuwalne są zgrubienia blizn, a skóra staje się bardziej jednolita — jej tekstura wygląda na bardziej spójną i zdrowszą.

Cena zabiegu YASUMI Smooth Feeling wynosi 250 zł. Zabieg dostępny jest w wybranych gabinetach YASUMI w całej Polsce.

Czytaj także: YASUMI Hydro IPL, czyli nawilżanie i fotoodmładzanie twarzy i dłoni

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.