Neovadiol Postmenopauza. Krem na dzień o potrójnym działaniu

Neovadiol Postmenopauza. Krem na dzień o potrójnym działaniu

Neovadiol Postmenopauza odżywczy krem na dzień przeciw przebarwieniom SPF 50 opracowano z myślą o kobietach po menopauzie. Redukuje zmarszczki, zwiększa jędrność skóry i działa na przebarwienia.

Menopauza to czas, który niesie ze sobą liczne zmiany hormonalne. Wpływa nie tylko na samopoczucie kobiety, ale także na kondycję jej skóry. Zachodzące w tym czasie zmiany hormonalne przyspieszają proces starzenia, prowadząc do utraty elastyczności, powstawania zmarszczek, nierównomiernego kolorytu skóry i przebarwień, które — jak pokazują badania — są wskazywane jako jeden z największych problemów skórnych kobiet po menopauzie.

Czytaj też: Czego potrzebuje skóra kobiety dojrzałej?

Menopauza a kondycja skóry

Po menopauzie zmiany hormonalne mają zauważalny wpływ na kondycję skóry. Spadek poziomu estrogenów, progesteronu i innych hormonów prowadzi do szeregu zmian, które wpływają na jej wygląd. Brak estrogenów może przyspieszyć proces starzenia się skóry poprzez zmniejszenie produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do utraty elastyczności i jędrności oraz zwiększenia widoczności zmarszczek. Dodatkowo obniżony poziom hormonów tarczycy może spowodować suchość skóry.

Zmniejszona produkcja estrogenów wpływa również na nieregularność w produkcji melaniny, która odpowiada za powstawanie przebarwień skórnych. Pod wpływem zmian hormonalnych naskórek staje się także cieńszy, delikatniejszy, a skóra jest bardziej podatna na szkodliwe działanie słoneczne, przez co przebarwienia stają się bardziej widoczne.

Jak pielęgnować skórę po menopauzie?

Pielęgnacja skóry po menopauzie wymaga szczególnej uwagi. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków, które wzmacniają barierę ochronną i dostosowują się do nowych potrzeb, powoduje, że zmiany mogą zachodzić wolniej i mniej skokowo.

Cera w okresie postmenopauzalnym potrzebuje większej dawki nawilżenia. Silne właściwości nawilżające posiada kwas hialuronowy, który ujędrnia skórę i ma działanie przeciwzmarszczkowe. Stosowane w ramach codziennej rutyny pielęgnacyjnej produkty powinny także zawierać kwasy omega 3-6-9, kompensujące utratę warstwy lipidowej skóry i głęboko ją odżywiające. Konieczne jest też stosowanie kremu z SPF, zapewniającego ochronę skóry przed promieniami UV.

Cieszę się, że w ostatnich latach coraz więcej mówi się o roli fotoprotekcji jako elemencie profilaktyki. Ochrona przeciwsłoneczna potrzebna jest nie tylko wiosną i latem, ale przez cały rok, u kobiet w każdym wieku. Panie po menopauzie powinny mieć świadomość, że szczególnie one, w związku ze zwiększoną wrażliwością skóry na promienie UV, potrzebują wysokiej ochrony przeciwsłonecznej. Zmiany hormonalne zachodzące w organizmie w tym okresie zwiększają ryzyko powstania przebarwień

– wyjaśnia dr Agnieszka Sura, dermatolog, członkini Rady Ekspertów Neovadiol ds. Menopauzy.

Neovadiol Postmenopauza — krem o potrójnym działaniu

Wychodząc naprzeciw problemom kobiet w okresie pomenopauzalnym ze skórą, marka Vichy stworzyła Neovadiol Postmenopauza odżywczy krem na dzień przeciw przebarwieniom SPF 50 (162 zł/50 ml) wyróżniający się potrójnym działaniem: redukuje zmarszczki, zwiększa jędrność skóry i działa na przebarwienia. Produkt ten jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Menopauzy i Andropauzy.

Zawarty w kremie kwas hialuronowy działa intensywnie nawilżająco, zapewniając skórze odpowiednie nawodnienie i redukcję widocznych zmarszczek. Innowacyjna formuła składników: proksylanu i ekstraktu z kasji, znacznie poprawią gęstość skóry, co przyczynia się do odnowy i regeneracji skóry po menopauzie. Dzięki filtrowi SPF 50 o szerokim spektrum działania, krem chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, minimalizując tym samym powstawanie na niej przebarwień.

Czytaj też: Neovadiol oczy i usta – krem dla kobiet w okresie przed i po menopauzie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Upał może być bardzo groźny dla serca i naczyń

W trakcie upału serce pracuje intensywniej niż zwykle. Jednak u osób z chorobą wieńcową, po zawale, z wadami zastawkowymi lub nieleczonym nadciśnieniem tętniczym może nie sprostać dodatkowym obciążeniom.