Czego potrzebuje skóra kobiety dojrzałej?

Czego potrzebuje skóra kobiety dojrzałej?

W ciągu dnia chroni Cię przed zanieczyszczeniami środowiska i promieniowaniem UV, natomiast w nocy walczy ze zmarszczkami, wytwarza kortyzol i… sama potrzebuje intensywnej regeneracji. W jaki sposób możesz jej to zapewnić?

Wtedy, gdy Ty jesteś aktywna, Twoja skóra zajmuje się przede wszystkim ochroną przed niekorzystnymi czynnikami. Ale kiedy Ty odpoczywasz, ona zaczyna prawdziwy maraton! Dlatego tak ważna jest pielęgnacja nocna. Dobrze dobrana wspomoże przebieg naturalnych procesów regeneracji i zapobiegnie oznakom starzenia. Warto pamiętać, że kremy na noc zazwyczaj mają więcej składników aktywnych i w większym stężeniu niż w preparatach na dzień, dlatego tym większą wagę powinnyśmy przywiązywać do doboru tego elementu rutyny pielęgnacyjnej.

Oprócz bacznej obserwacji swojej skóry, warto też mieć na uwadze etap życia, w którym się znajdujemy. Skóra osoby, u której pojawiają się dopiero pierwsze zmarszczki, będzie potrzebowała zupełnie innych składników i innych efektów, niż skóra kobiety w okresie okołomenopauzalnym. Przed menopauzą, w jej trakcie i po menopauzie skóra charakteryzuje się dużo wyższym zapotrzebowaniem na składniki nawilżające i regenerujące.

Kilka słów o menopauzie

Wyższe zapotrzebowanie skóry na nawilżanie i regenerację wynika ze specyfiki tego okresu w życiu. Zbliżanie się menopauzy może sprawiać wrażenie docierania do punktu zwrotnego. Pierwsze oznaki są często dosyć oczywiste: zmiany hormonalne wiążące się z menopauzą mogą być przyczyną nocnych potów i tzw. uderzeń gorąca, które zaburzają sen, powodują wahania nastroju i prowadzą do uczucia zmęczenia.

Jest jednak jeszcze jedna kwestia ściśle powiązana z menopauzą, której często nie postrzegamy jako bezpośredniego jej skutku – stan skóry, czyli większa suchość i utrata gęstości. Nie ma się jednak czego bać, wystarczy odpowiednio o nią zadbać, czyli dobrać postawić na odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne zapobiegające starzeniu się skóry, jak i zatroszczyć się o dobre samopoczucie.

W czasie menopauzy naskórek traci aż 57 proc. lipidów, które zatrzymują wodę w skórze. Zwiększona utrata wody prowadzi z kolei do suchości i wiotczenia skóry oraz powoduje dyskomfort spowodowany jej ściągnięciem. To z kolei sprawia, że pojawianie się oznak starzenia się skóry znacznie przyspiesza: szczególnie widoczne stają się na niej zmarszczki, a owal twarzy zaczyna opadać.

Po 60. roku życia skóra staje się cieńsza, zaczyna nawet przypominać pergamin, traci też swój koloryt. Zmniejsza się jej witalność, a w nocy regeneruje się znacznie wolniej niż wcześniej. W rezultacie zaczyna być podatna na zagniecenia – szczególnie widoczne staja się na niej tzw. zmarszczki senne, czyli pozostałości po zagnieceniach skóry powstałe podczas snu. Ponadto traci naturalny blask, a po przebudzeniu twarz wygląda na wyblakłą.

Ekspert od skóry menopauzalnej

Producent kosmetyków Neovadiol, firma Vichy, od ponad 20 lat odpowiada na szczególne potrzeby zmieniającej się skóry, wprowadzając na rynek produkty przeciwdziałające oznakom starzenia, poparte wynikami badań naukowych dotyczących utraty gęstości, suchości i szorstkości skóry u kobiet w wieku powyżej 50 lat.

Vichy jest pionierem badań nad wpływem menopauzy na starzenie się skóry. Aby zapewnić najbardziej optymalne i satysfakcjonujące efekty, producent podzielił okres menopauzalny na trzy kluczowe dla skóry etapy. Tym samym powstały kremy idealnie dopasowane do potrzeb skóry w trakcie menopauzy, po menopauzie i dla skóry dojrzałej. Każdy z nich zawiera inne składniki aktywne i wyróżnia się innym działaniem na skórę, ale ich wspólnym mianownikiem jest zapewnienie skórze uczucia komfortu, ujędrnienia oraz nawilżenia.

Linia Neovadiol wzbogaciła się o dwa nowe kremy na noc: Magistral dla skóry menopauzalnej i postmenopauzalnej oraz Rose Platinium dla skóry dojrzałej.

Magistral na noc (129,90 zł/50 ml) to krem, który redukuje oznaki dziennej utraty lipidów na powierzchni skóry podczas i po menopauzie. Zawiera oleje bogate w kwasy omega 3, 6 i 9, przeciwstarzeniowy i pomagający zmniejszyć suchość skóry hedion oraz wodę wulkaniczną Vichy, która wzmocnia barierę ochronną skóry. Po użyciu tego kremu skóra jest widocznie odżywiona i odzyskuje poczucie komfortu. Z nocy na noc tekstura naskórka ulega poprawie, a skóra jest widocznie bardziej jędrna i sprężysta. Jego unikalna, delikatna, aksamitna konsystencja przekształca się na skórze w cienką warstwę o konsystencji oleju, aby wniknąć w powierzchnię suchej skóry i widocznie ją zagęścić.

Rose Platinium na noc (129,90 zł/50 ml) to rewitalizujący i ujędrniający krem do skóry dojrzałej. Jego zadaniem jest redukcja zmarszczek sennych, rozświetlenie skóry i przywrócenie jej komfortu. Z nocy na noc skóra jest widocznie pełniejsza, bardziej nawilżona i sprężysta. Przyjemna, świeża formuła o delikatnym różanym zapachu wzbogacona została we wzmacniający wapń, który wspiera wytrzymałość bariery ochronnej skóry oraz pomaga poprawić jej jędrność i witalność, naturalnego pochodzenia cukry roślinne, zawarte w ekstrakcie z lucerny,o właściwościach nawilżających oraz pomagających nadać skórze sprężystość i redukować nocne zmarszczki, a także wodę wulkaniczną Vichy, która wspiera naturalne mechanizmy obronne skóry, co zostało potwierdzone w badaniach klinicznych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Fundacja Iskierka wyposażyła zabrzański szpital dziecięcy w sprzęt za 1,2 mln zł

Szpital Kliniczny nr 1 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w