Na Pol’and’Rock Festival również rozmowy o bezpiecznym seksie

Na Pol’and’Rock Festival również rozmowy o bezpiecznym seksie

Pol’and’Rock Festival to święto muzyki i rozmów o wszystkim. Dzięki Towarzystwu Rozwoju Rodziny nie zabraknie też rozmów o seksie, a przede wszystkim o profilaktyce zakażeń HIV oraz chorób przenoszonych drogą płciową.

Po roku przerwy, 29 lipca, w nowym miejscu – na lotnisku Makowice-Płoty w województwie zachodniopomorskim – rozpocznie się 27. Pol’and’Rock Festival, a wraz z nim akcja profilaktyki i edukacji na temat HIV/AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową pod nazwą „Miłość, młodość, odpowiedzialność”. Projekt realizuje zielonogórski oddział Towarzystwa Rozwoju Rodziny, który edukuje uczestników tej imprezy już od 1998 roku. Tegoroczna akcja zostanie przeprowadzona dzięki środkom z grantu przyznanego Towarzystwu w konkursie Pozytywnie Otwarci.

– Na naszym stoisku dowiecie się wielu rzeczy o seksualności, relacjach i związkach, orientacji psychoseksualnej, dojrzewaniu, antykoncepcji, infekcjach przenoszonych drogą płciową, o tym, gdzie i jak bezpiecznie sprawdzić swoje zdrowie, o planowanym i chcianym rodzicielstwie, prawach seksualnych i reprodukcyjnych. Słowem dowiecie się wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć o seksie, a nie zawsze macie kogo o to zapytać – na luzie, w przystępny sposób, bez skrępowania i tematów tabu. Im więcej wiemy, tym bezpieczniej możemy realizować swoją seksualność i się nią cieszyć – zachęca dr Joanna Dec-Pietrowska, która koordynuje projekt Towarzystwa Rozwoju Rodziny – Zielona Góra.

Podczas czterech dni festiwalowych na stoisku edukacyjnym Towarzystwa Rozwoju Rodziny dostępne będą ulotki i broszury na temat zakażeń przenoszonych drogą płciową, testowania się w tym kierunku, a także profilaktyki. Planowane są nie tylko rozmowy, ale też mini warsztaty dotyczące szacowania ryzyka zakażenia HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową, bezpiecznych zachowań oraz umiejętności interpersonalnych. Wyszkoleni edukatorzy Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Zielonej Górze zorganizują gry, quizy i konkursy edukacyjne. Będą rozdawać ulotki, lubrykanty i prezerwatywy.

– Pol’and’Rock to ważny festiwal dla tysięcy młodych ludzi w Polsce. A już w tym roku, po doświadczeniu pandemii COVID-19, może to być wydarzenie niezwykłe. Trzeba zrobić wszystko, żeby młodzież wróciła z festiwalu szczęśliwa, ale też zdrowa. Wierzę, że stoisko Towarzystwa Rozwoju Rodziny, organizacji, która zna tę imprezę jak chyba żadna inna, przyczyni się do tego, że zarówno na niej, jak i w przyszłości uczestnicy festiwalu będą lepiej niż dotychczas dbali o bezpieczeństwo swoje i innych – komentuje Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Tym pacjentom pomoc psychologiczna jest potrzebna na każdym etapie choroby

Choroba hematoonkologiczna bardzo często spada na pacjenta i jego rodzinę niespodziewanie. I choć na przestrzeni ostatnich lat postęp medycyny jest ogromny, to na każdym etapie leczenia — od podejrzenia choroby, poprzez pobyt w szpitalu, a także po zakończeniu leczenia, pacjentowi potrzebna jest pomoc psychologiczna.