Dokąd przeniesie się wkrótce zakład fizjoterapii i rehabilitacji z Czeladzi?

Dokąd przeniesie się wkrótce zakład fizjoterapii i rehabilitacji z Czeladzi?

Do dyspozycji pacjentów korzystających z zabiegów rehabilitacyjnych Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej już za kilka tygodni zostanie oddana do dyspozycji całkowicie nowa placówka rehabilitacyjna. Funkcjonujący dotychczas w Czeladzi zakład przeniesie się do szpitala przy ul. Małachowskiego w Będzinie.

Już wkrótce w naszej powiatowej lecznicy zakład fizjoterapii i rehabilitacji działać będzie w nowej odsłonie. To kolejny krok, by oferta Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej była coraz bardziej atrakcyjna, wszechstronna i dostosowana do wymogów dzisiejszego rynku usług medycznych. Posiadamy świetną, wyspecjalizowaną kadrę, którą doceniają  pacjenci nie tylko z powiatu będzińskiego, ale i spoza jego granic. Po przeprowadzonej modernizacji i doposażeniu w nowoczesny sprzęt, wysokie kwalifikacje personelu medycznego będą szły w parze z wysokiej klasy nowoczesnymi urządzeniami, które otwierają kolejne możliwości efektywnego leczenia i niesienia pomocy chorym – podkreśla Sebastian Szaleniec, starosta będziński.

W przestronnych i przyjaznych gabinetach zainstalowano całkowicie nowy sprzęt pozwalający na wykonywanie szerokiego wachlarza zabiegów z zakresu fizjoterapii. O dostęp do usług na najwyższym poziomie zadba kadra wykwalifikowanych specjalistów.

– W ramach środków, które posiadamy, takich jak wiedza, umiejętności oraz nowoczesny sprzęt, będziemy mogli jeszcze efektywniej pomagać pacjentom w poprawie jakości ich życia poprzez usprawnienie ruchowe oraz eliminację bólu związanego ze schorzeniami narządu ruchu – mówi Aldona Sylwa, dyrektor Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Zakład fizjoterapii i rehabilitacji wyposażono w sprzęt najnowszej generacji – falę uderzeniową, laser wysokoenergetyczny, urządzenie do mechanicznego drenażu limfatycznego, wanny do kąpieli wirowych, krioterapię miejscową. Zatrudniona w zakładzie kadra posiada dodatkowe uprawnienia z zakresu ortopedii i traumatologii, neurologii, NDT Bobath, Metody Vojty, Terapii Manualnej, Metody McKenzie, technik masażu. Szerszy jest także zakres oferowanych usług. Zadbano o to, by w komfortowych warunkach zapewnić możliwość rehabilitacji osobom ze specjalnymi potrzebami, w tym pacjentom z niepełnosprawnościami oraz dzieciom.

– Wiele uwagi poświęciliśmy dzieciom potrzebującym terapii integracji sensorycznej (SI) oraz rehabilitacji sportowej. Stworzyliśmy salę ćwiczeń specjalnie dla małych pacjentów o przyjaznym środowisku użytkowania, która została wyposażona w szereg profesjonalnych sprzętów do ćwiczeń stymulujących motorykę oraz zapewniających komfort podczas terapii – wymienia dr Dariusz Jorg, pełnomocnik dyrektora PZZOZ ds. restrukturyzacji.

Osoby, których stan nie pozwala na dojazdy na rehabilitację, będą mogły skorzystać z wizyt domowych. Zakład jest zaopatrzony w niezbędny sprzęt do profesjonalnego wykonywania zabiegów w trakcie tego rodzaju wizyt: przenośne łóżka rehabilitacyjne, urządzenia do wykonywania terapii ultradźwiękami, laseroterapii oraz elektroterapii.

Modernizacja pomieszczeń i zakup sprzętu kosztowały ok. 1 mln zł, w sfinansowaniu inwestycji pomógł inwestor zewnętrzny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w miejscu pracy?

"To nie jest zawód dla kobiet", "Może zajmij się czymś łatwiejszym, to zbyt trudne dla ciebie", "Masz za małą wiedzę i umiejętności", "Nie dasz rady, nie nadajesz się". Takie zdania słyszą na początku swojej kariery kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w tej branży?