Mielec: kardiologia na kolejne 10 lat w rękach American Heart of Poland. Co się zmieni?

Mielec: kardiologia na kolejne 10 lat w rękach American Heart of Poland. Co się zmieni?

Grupa American Heart of Poland podpisała dzisiaj (30 czerwca) 10-letnią umowę ze Szpitalem Specjalistycznym w Mielcu. Nadal, jak do tej pory, będzie zapewniać opiekę kardiologiczną pacjentom i zainwestuje około 10 mln zł w rozwój mieleckiej placówki.

Podpisanie umowy poprzedziły wielomiesięczne rozmowy i negocjacje. Ich wynikiem jest zobowiązanie Grupy American Heart of Poland do zwiększenia zakresu świadczonych do tej pory usług, zwiększenie liczby łóżek z 15 do 25, uruchomienie drugiej pracowni hemodynamiki, a także zakup nowoczesnego sprzętu i aparatury medycznej. Oprócz kardiologii inwazyjnej spółka zapewni pacjentom mieleckiego szpitala również świadczenia z zakresu kardiologii nieinwazyjnej.

 –  Z perspektywy pacjenta można mówić po prostu o rozwoju kardiologii w mieleckim szpitalu – Grupa American Heart of Poland pod tym kątem staje się taką wewnętrzną komórką współpracującą ze szpitalem – poinformował Adam Szlachta, prezes American Heart of Poland. – Bardzo dużą wagę będziemy przykładać również do darmowych świadczeń, konsultacji pacjentów, rehabilitacji po zawale serca oraz działań nakierowanych na profilaktykę i edukację prozdrowotną – dodał.

W ciągu 10 lat, na które podpisano umowę, wdrożony ma zostać m.in. Program Koordynowanej Opieki Specjalistycznej nad Pacjentem po Zawale Serca (KOS-Zawał), zapewniający opiekę nawet do 12 miesięcy po zawale serca. W tym czasie pacjent może przejść od leczenia ostrej fazy zawału do leczenia rehabilitacyjnego. Jak podkreśla Paweł Kaźmierczak, dyrektor medyczny American Heart of Poland, koordynowana opieka specjalistyczna może doprowadzić do redukcji śmiertelności pacjentów po zawale nawet o 30 procent.

Grupa American Heart of Poland chce również zadbać w Mielcu o rozwój i kształcenie kadry lekarskiej – zgodnie z umową będzie zabiegać o 2 miejsca specjalizacyjne dla rezydentów w celu zwiększenia potencjału lekarzy kardiologów z regionu.

– Podpisanie umowy między szpitalem a Grupą American Heart of Poland jest naprawdę dużym osiągnięciem dla mieleckiej placówki i ważną chwilą dla wszystkich pacjentów. Warunki, które są zawarte w umowie, bardzo korzystnie wpłyną w przyszłości na poziom bezpieczeństwa naszych pacjentów. Praktycznie już za kilka miesięcy będziemy mieli całe spektrum usług kardiologicznych, a finanse szpitala staną się zdecydowanie korzystniejsze – podkreślił Stanisław Lonczak, starosta powiatu mieleckiego.

Grupa American Heart of Poland zamierza zaangażować się także w profilaktykę kardiologiczną. W planie ma uruchomienie Klubu Pacjenta – cyklu bezpłatnych spotkań dla pacjentów, którzy mają problemy kardiologiczne lub chcieliby zgłębić temat profilaktyki chorób układu naczyniowego. Klub Pacjenta ma być platformą do rozmowy i dzielenia się z pacjentami wiedzą na temat tego, jak nawet drobnymi zmianami w codziennym życiu można znacząco poprawić swoją kondycję fizyczną i psychiczną.

Oddział Kardiologiczny Szpitala Specjalistycznego w Mielcu jest jednym z 24 ośrodków medycznych w kraju zarządzanych przez Grupę American Heart of Poland. Zapewnia ona rocznie ponad 175 tys. pacjentów kompleksową opiekę medyczną. Do Grupy, obok Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, należą również szpitale wielospecjalistyczne, laboratoria, Uzdrowisko Ustroń oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Perfecta Ceramedica Pep-3 – synergiczne działanie ceramidów i peptydów

Marka Perfecta wprowadziła na rynek nową linię kosmetyków Ceramedica Pep-3 z ceramidami i peptydami, które błyskawicznie spłycają zmarszczki, ujędrniają skórę i przyspieszają syntezę kolagenu.