Kardiologia w Pile przekazana w ręce American Heart of Poland

Kardiologia w Pile przekazana w ręce American Heart of Poland

Decyzją władz powiatu pilskiego, American Heart of Poland przejmuje na co najmniej 10 lat opiekę nad pacjentami kardiologicznymi Szpitala Specjalistycznego w Pile. I zapowiada m.in. zwiększenie liczby łóżek oraz zakup nowoczesnego sprzętu.

Nowy operator zobowiązał się również do modernizacji przejętego oddziału oraz otwarcia dwóch pracowni hemodynamiki. Docelowo szpital ma dysponować 35 łóżkami dla pacjentów wymagających hospitalizacji, w tym 10-łóżkowym oddziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego. Jak podkreśla dyrektor medyczny Grupy, Paweł Kaźmierczak, Piła jest dla American Heart of Poland bardzo ważnym ośrodkiem – Szpital Specjalistyczny jest jedną z największych placówek powiatowych w Polsce.

 – Naszą dewizą jest wprowadzenie profesjonalnej kardiologii pod strzechy – podkreśla Paweł Kaźmierczak. – Dla realizacji tej misji w Pile zadeklarowaliśmy się zainwestować 10 mln zł w wyposażenie i rozbudowę oddziału kardiologii, dzięki czemu będziemy mogli nie tylko zapewnić jeszcze wyższy standard opieki nad pacjentami, ale również zwiększyć liczbę dostępnych w szpitalu miejsc – dodaje.

– Wartość księgowa obecnego sprzętu, jakim dysponuje oddział kardiologii, wynosi około 5 mln zł. Teraz w ciągu dwóch lat zostanie zainwestowanych w oddział 10 mln zł. To będzie ogromny skok jakościowy, jeśli chodzi o możliwości leczenia pacjentów – podkreśla starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Dla pacjentów nie zmieni się procedura korzystania z opieki medycznej – nadal będzie ona bezpłatna, w ramach ubezpieczenia w NFZ. Podniesie się natomiast jej standard, choć już teraz pilski szpital posiada certyfikat akredytacyjny jako dowód spełnienia najwyższych standardów leczenia. Będą mogli również skorzystać z programu KOS-zawał, w ramach którego zostaną otoczeni kompleksową opieką obejmującą m.in. leczenie zachowawcze i diagnostykę, leczenie interwencyjne i kardiochirurgiczne, rehabilitację kardiologiczną i elektroterapię oraz specjalistyczną opiekę kardiologiczną trwającą 12 miesięcy od wystąpienia zawału serca.

Grupa American Heart of Poland jest liderem na rynku usług sercowo-naczyniowych w Polsce – należące do niej podmioty wykonują rocznie 47 tys. zabiegów wieńcowych, co plasuje Grupę na pierwszym miejscu w kraju. Rocznie we wszystkich oddziałach zarządzanych przez Grupę leczonych jest ponad 120 tys. chorych. Do Grupy należą również szpitale wielospecjalistyczne, Uzdrowisko Ustroń oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe. Oddział kardiologiczny Szpitala w Pile będzie już 24 tego typu ośrodkiem medycznym w kraju, zarządzanym przez Grupę American Heart of Poland.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.