Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie ma nowego dyrektora

Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie ma nowego dyrektora

fot. Łukasz Kolewiński / UM Częstochowa

Od 1 lipca Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie ma nowego dyrektora. W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego na to stanowisko wybrano Beatę Szafraniec, która pokieruje placówką do końca czerwca 2030 roku.

Nowa dyrektorka Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od ponad 10 lat zajmuje stanowiska kierownicze związane z ochroną zdrowia w zakresie zarządzania, finansów, administracji i logistyki. Mieszka na stałe w Katowicach.

W 2011 roku została doradczynią zarządu medycznej spółki akcyjnej, później była także pełnomocniczką zarządu firmy telemedycznej, prezeską w spółce medycznej oraz dyrektorką Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. W maju 2020 roku została wicedyrektorką ds. finansowych i organizacji w Szpitalu Specjalistycznym w Pile.

Przypomnijmy, że do przeprowadzonego pod koniec maja konkursu zgłosiło się 3 kandydatów, z których żaden nie był aktualnie związany z placówkami ochrony zdrowia w Częstochowie. Komisja najwyżej oceniła kompetencje oraz koncepcję funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Szpitala Zespolonego z siedzibą przy ul. Mirowskiej przedstawioną przez Beatę Szafraniec.

Źródło: UM Częstochowa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Jak odróżnić wiarygodne informacje od fake newsów w sieci

Internet jest głównym źródłem informacji i rozrywki dla młodzieży. Kształtuje je opinie i postawy. Dlatego tak ważne jest, aby młodzi ludzie potrafili odróżnić wiarygodne źródła informacji od fake newsów w sieci.