Liposukcja laserowa – sposób na niedoskonałą sylwetkę

Liposukcja laserowa – sposób na niedoskonałą sylwetkę

Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ud, bioder czy podbródka to zmora wielu kobiet. Jak można się go pozbyć, nie używając do tego celu skalpela?

Często zdarza się, że mimo szczupłej sylwetki, w określonych partiach ciała odkłada nam się tłuszcz, którego nie jesteśmy w stanie pozbyć się ani za pomocą zdrowej diety, ani ćwiczeń. W takiej sytuacji z pomocą może nam przyjść medycyna estetyczna, proponując zabieg liposukcji laserowej, dzięki któremu można wymodelować ramiona, uda, biodra, brzuch, czy podbródek. Ale uwaga! Nie jest to metoda odchudzania! Celem liposukcji laserowej jest rzeźbienie sylwetki, a nie redukcja masy ciała!

Zabieg liposukcji wykonuje się u pacjentów, którzy nie mogą pozbyć się tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Obecnie specjaliści mają dostęp do nowoczesnych metod odsysania tłuszczu, dzięki którym efekty można zauważyć szybko, a okres rekonwalescencji skraca się do minimum. Możliwość powrotu do pracy już po kilku dniach sprawia, że opcja takiej korekty naszego wyglądu staje się jeszcze bardziej kusząca. Szczególnie, że nadal wielu z nas świadczy pracę zdalnie, więc powrót do formy po zabiegu może przebiegać w domowym zaciszu.

Dwie korzyści z jednego zabiegu

Liposukcja to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji, czyli krótkim znieczuleniu dożylnym. To bardzo istotne, żeby podczas operacji pacjent był przytomny, ponieważ czasem konieczna jest np. zmiana pozycji ciała – tłumaczy dr n. med. Joanna Wiśniewska-Goryń, specjalista chirurgii plastycznej, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej w Centrum Medycznym Damiana.

Jak dodaje, liposukcja wykonywana laserem typu LipoLife 3G, którego ona używa, jest bezbolesna, a na skórze nie pozostają żadne blizny.

– Tłuszcz usuwany jest za pomocą specjalnych kaniul wyposażonych w laser, które jednocześnie odsysają tłuszcz i stymulują komórki światłem laserowym. Kaniule wprowadzane są pod skórę przez bardzo malutkie, 3-milimetrowe wkłucia. Ponadto laser, który podgrzewa tkankę podskórną od wewnątrz do temperatury 43-45 stopni Celsjusza pozwala na osiągniecie efektu napiętej skóry. W przypadku tradycyjnej liposukcji skóra nie obkurcza się, dlatego zdarza się, że niezbędne jest jej wycięcie. Tutaj nie mamy tego problemu. Podczas jednej operacji, która trwa zazwyczaj od jednej do trzech godzin, można wykonać liposukcję maksymalnie dwóch okolic, czyli np. odessać tłuszcz z ud i brzucha – mówi ekspertka z Centrum Medycznego Damiana.

Zdrowa dieta i aktywność fizyczna

Ze względu na małą inwazyjność zabiegu, liposukcja laserowa pozwala na przeszczepienie uzyskanego tłuszczu w inne obszary ciała, np. w okolicę piersi lub twarzy. Dzięki komórkom macierzystym zawartym w tkance tłuszczowej możemy ujędrnić oraz odmłodzić skórę. Wszystkie efekty uzyskuje się podczas jednego zabiegu.

Pacjentki zawsze bardzo pozytywnie reagują na informację, że podczas jednej operacji możliwe jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych partii ciała jak brzuch czy uda, a następnie przeszczepienie tego tłuszczu w inne miejsca. Dzięki temu, w naturalny sposób możemy wypełnić piersi czy ujędrnić twarz. W efekcie ciało zostaje wymodelowane i pięknie wyrzeźbione dokładnie tam, gdzie pacjentka tego potrzebuje. Należy jednak pamiętać, że w obszarze, z którego zostanie odessany tłuszcz, nigdy się on już nie pojawi. Dlatego, jeśli pacjentka przytyje, a miała liposukcję brzucha, to tam nie utworzy się nowa tkanka tłuszczowa. Właśnie z tego powodu niezmiernie istotne jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywność fizyczna, które pozwolą utrzymać sylwetkę w dobrej formie – tłumaczy dr Joanna Wiśniewska-Goryń.

Zastosowanie nowoczesnej liposukcji laserowej pozwala bardzo szybko uzyskać efekty i wrócić do formy sprzed operacji. Okres rekonwalescencji trwa około tygodnia, jednak już po dwóch dniach możliwy jest powrót do pracy. Szczególnie teraz, gdy wiele osób wciąż pracuje zdalnie, wydaje się, że to idealny moment na wykonanie wszelkiego rodzaju zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

26.02-3.03: Tydzień Wiedzy o Półpaścu. Czy wiesz, co to za choroba?

Każdy, kto przechorował ospę wietrzną, nosi w sobie uśpionego wirusa, który przy spadku odporności może się reaktywować i wywołać półpaśca. Ryzyko zachorowania na tę chorobę gwałtownie wzrasta po 50. roku życia.