Kosmetyczka na zimowy urlop. Co do niej włożyć, jeśli ma się cerę wrażliwą?

Kosmetyczka na zimowy urlop. Co do niej włożyć, jeśli ma się cerę wrażliwą?

Osoby o cerze wrażliwej doskonale wiedzą, że chłód, wiatr, zmiany temperatury i intensywna ekspozycja na słońce mogą prowadzić do zaostrzenia atopii, podrażnień i zaczerwienień skóry. Czy to oznacza, że zimowy relaks nie jest dla „wrażliwców”? Nic bardziej mylnego!

Ośnieżone stoki, słońce i całodzienna, świetna zabawa na świeżym powietrzu, to jest to, za co kochamy najbardziej zimowe ferie. Jeśli odpowiednio skompletujesz zawartość kosmetyczki na zimowy urlop, nie musisz z tego wszystkiego rezygnować. O to, jak sprytnie dobrać jej zawartość, zapytaliśmy kosmetolog Agnieszkę Kowalską.

Kosmetyczka na zimowy urlop: delikatny demakijaż

Perfekcyjny demakijaż to podstawa dobrej kondycji skóry wrażliwej. Tylko jak go wykonać w podróży, w górskim schronisku lub innych ekscytujących, ale nietypowych warunkach? To proste – za pomocą miceli. Dzięki tym “cząsteczkom do zadań specjalnych” możliwe będzie usunięcie zanieczyszczeń szybciej i bardziej efektywnie. A przede wszystkim – bardzo delikatnie, bez mocnego pocierania, które mogłoby podrażnić bardzo sensytywną skórę.

Micele to niewielkie cząsteczki zbudowane z cząstek lipofilowych (tłuszczowych) i hydrofilowych (wodnych) – mówi Agnieszka Kowalska, kosmetolog, Medical Advisor i ekspert marki SOLVERX®. Dzięki swoim unikalnym właściwościom działają jak gąbka, która szybko i dokładnie wchłania zanieczyszczenia znajdujące się na skórze – bez pocierania i wielokrotnego powtarzania procedury. To bardzo ważne, by spakować na zimowy wyjazd micelarny produkt do demakijażu, jeśli nasza skóra jest szczególnie podatna na podrażnienia. Na rynku dostępne są płyny micelarne, a ostatnio także krem micelarny do demakijażu SOLVERX®, który bardzo delikatnie, ale skutecznie oczyszcza skórę – dodaje.

Kosmetyczka na zimowy urlop: ochrona przeciwsłoneczna nie tylko na lato

Z pewnością wiesz, że promienie słoneczne absolutnie nie są sprzymierzeńcem skóry. I to nie tylko wrażliwej, choć to właśnie “wrażliwcom” szkodzą najbardziej. Przyczyniają się do fotostarzenia skóry i mogą powodować jej oparzenia oraz podrażnienia. Kosmetolodzy odradzają ekspozycję na słońce w przypadku cery sensytywnej, dlatego jesteśmy ekstremalnie ostrożni latem, ale bardzo często zapominamy o ochronie przeciwsłonecznej w okresie zimowym. To błąd, ponieważ zimą, podczas szusowania na stoku, promienie padają na nas i z góry, i z dołu (te odbite od białego puchu). A zatem – do kosmetyczki na zimowy wyjazd zawsze zabieraj krem z ochroną przeciwsłoneczną. Najlepiej o wartości SPF 50+.

Przed wyjściem na stok zawsze należy zastosować odpowiedni krem do twarzy z wysokim filtrem SPF, a aplikację powinnyśmy powtarzać co 2-3 godziny. To bardzo istotne, by kosmetyk, który wybieramy, przeznaczony był do stosowania w codziennej pielęgnacji, jak np. Krem do twarzy SPF 50+ SOLVERX®. Taki produkt możemy aplikować jako krem do twarzy, ale także jako bazę pod makijaż. W ten sposób osiągamy maksymalną skuteczność, ale minimalizujemy liczbę kosmetyków, które musimy zmieścić w walizce  – mówi Agnieszka Kowalska.

Kosmetyczka na zimowy urlop: higiena intymna w podróży

Kosmetyczka na zimowy wyjazd zawsze powinna zawierać łagodny preparat do higieny intymnej – szczególnie jeśli masz skórę skłonną do podrażnień. Jak wskazują eksperci, podstawowym błędem, jaki popełniamy podczas podróży, jest używanie “jakiegoś mydła”.

Mydło nie jest dobrym rozwiązaniem do higieny intymnej z uwagi na to, że znacząco zmienia pH skóry. Do pielęgnacji najwrażliwszych okolic wybierajmy delikatny kosmetyk o właściwościach łagodzących i sprzyjający utrzymaniu właściwego pH. Pamiętajmy o tym, że skóra w miejscach intymnych jest szczególnie wrażliwa na zmiany warunków – wody, kosmetyków, proszku do prania, a nawet diety. Dlatego najlepsze, co możemy zrobić dla swojego komfortu, to zabranie swojego sprawdzonego kosmetyku ze sobą. Klucz to odpowiedni skład kosmetyczki, którą pakujemy na ferie i na każdy wyjazd – mówi Agnieszka Kowalska.

Kosmetyczka na zimowy urlop: pielęgnacja włosów i wrażliwej skóry głowy

Pakując kosmetyczkę na zimowy wyjazd, zwykle pamiętamy o kremach, preparatach do mycia ciała, ale często zapominamy… o kosmetykach do pielęgnacji włosów, sądząc, że tydzień bez ich pielęgnacji nie przyniesie negatywnych efektów. Nic bardziej błędnego. Włosy i skóra głowy podczas zimowych szaleństw są szczególnie narażone na rezultaty zmiany temperatury, wilgotności i noszenia czapki (potrzebnej, ale niesłużącej fryzurze).

Bez względu na to, czy cierpisz na atopię, jesteś podatna na alergię, czy po prostu twoje włosy “miewają swoje kaprysy”, spakuj do walizki szampon z alantoiną i pantenolem (np. z linii Atopic Skin SOLVERX®). Łagodny kosmetyk będzie na wagę złota po godzinach szusowania na nartach.

Ferie to, po letnich wakacjach, drugi taki okres w roku, na który czekamy z utęsknieniem. Śnieg, zmiana klimatu, sport, dużo powietrza i słońca to recepta na udany, zimowy urlop. Co zabrać na wyjazd? Dobry nastrój (to jasne!), ale także kosmetyczkę z produktami do zadań specjalnych. Jeśli należysz do “wrażliwców”, dobre zestawienie kosmetyków zdecydowanie poprawi ci humor!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Tym pacjentom pomoc psychologiczna jest potrzebna na każdym etapie choroby

Choroba hematoonkologiczna bardzo często spada na pacjenta i jego rodzinę niespodziewanie. I choć na przestrzeni ostatnich lat postęp medycyny jest ogromny, to na każdym etapie leczenia — od podejrzenia choroby, poprzez pobyt w szpitalu, a także po zakończeniu leczenia, pacjentowi potrzebna jest pomoc psychologiczna.