Czego potrzebuje szara i zmęczona skóra?

Czego potrzebuje szara i zmęczona skóra?

Twoja cera wygląda na zmęczoną, szarą i pozbawiona blasku, a na dodatek widać na niej zmarszczki? To czytelny sygnał, że się starzeje! Jak możesz jej pomóc, żeby opóźnić ten proces?

Eksperci podkreślają, że mogą to zrobić antyoksydanty, które znajdziesz w niektórych warzywach i owocach, ale również w specjalistycznych kosmetykach. Antyoksydacja to nic innego jak właśnie spowalnianie starzenia się organizmu. Wolne rodniki, czyli cząsteczki tlenu, które są ubocznym efektem przemiany materii, utleniają komórki. Organizm stara się utrzymać równowagę pomiędzy antyoksydantami a oksydantami, jednak jest ona zaburzana m.in. przez zanieczyszczenia środowiska, toksyny, stres, palenie papierosów, picie alkoholu, szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. W końcu przegrywa walkę o młodość, gdyż głównym czynnikiem działającym na naszą niekorzyść jest wiek – im jesteśmy starsi, tym nasz organizm słabiej broni się przed uszkodzeniami komórek. A jednym z objawów oksydacji jest starzenie się skóry. Wolne rodniki atakują ją i upośledzają jej odbudowę. Utleniają włókna kolagenowe w skórze, co sprawia, że traci ona jędrność i elastyczność. Tworzą się na niej zmarszczki.

Nie możemy tego procesu zatrzymać, ale możemy go znacząco spowolnić, wspomagając organizm antyoksydantami. W jaki sposób?

  • Unikaj opalania się, a wychodząc na słońce, stosuj kremy z filtrem.
  • Rzuć palenie.
  • Ogranicz ilość wypijanego alkoholu – możesz sięgnąć od czasu do czasu po kieliszek czerwonego wina, które zawiera polifenole będące silnym antyoksydantem.
  • Zapomnij o przetwożonej żywności.
  • Ogranicz sól i cukier.
  • Jedz dużo świeżych owoców i warzyw – zawierają dużo witamin C, A, E, karoteny, flawonoidy, które działają silnie antyoksydacyjnie.
  • Włącz do swojego jadłospisu cytrusy, jagody, borówki, jeżyny, winogrona, porzeczki, a także marchewkę, dynię, brokuły, szpinak, paprykę, pietruszkę.
  • Pij zieloną herbatę.

Antyoksydację skutecznie wspomagają również kosmetyki. Marka YASUMI opracowała specjalistyczny krem antyoksydacyjny CORPRO Cream z linii dermo&medical, który intensywnie nawilża, ale przede wszystkim chroni skórę przed utratą kolagenu, a tym samym przed uszkodzeniami komórek. Zawiera kompleks antyoksydantów: glutation, kwas liponowy i dysmutazę ponadtlenkową. Dzięki tak skomponowanemu składowi, YASUMI CORPO Cream efektywnie redukuje szkodliwe działanie wolnych rodników, wzmacnia system naturalnej ochrony skóry, a tym samym hamuje procesy jej starzenia. Warto po niego sięgać każdego dnia, zwłaszcza gdy jesteś narażona na zanieczyszczenia środowiska, ale również gdy pracujesz przy komputerze, korzystasz często z telefonu komórkowego lub przebywasz w klimatyzowanym pokoju.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Tym pacjentom pomoc psychologiczna jest potrzebna na każdym etapie choroby

Choroba hematoonkologiczna bardzo często spada na pacjenta i jego rodzinę niespodziewanie. I choć na przestrzeni ostatnich lat postęp medycyny jest ogromny, to na każdym etapie leczenia — od podejrzenia choroby, poprzez pobyt w szpitalu, a także po zakończeniu leczenia, pacjentowi potrzebna jest pomoc psychologiczna.