Kolejna firma rusza na pomoc szpitalom

Kolejna firma rusza na pomoc szpitalom

Nowoczesny respirator oraz 1200 litrów środków dezynfekcyjnych, niezbędnych w walce z pandemią koronawirusa, przekazała dwóm radomskim szpitalom firma Kratki.pl.

Obdarowanymi są Mazowiecki Szpital Specjalistyczny oraz Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego.

Pewnie zdecydowanie łatwiej byłoby nie oglądać informacji, nie śledzić statystyk, nie patrzeć codziennie na mapy zachorowań i rosnącą liczbę osób zakażonych w naszym regionie i kraju. Mówi się, że czasem lepiej nie wiedzieć, ale ja uważam, że jest dokładnie odwrotnie. Warto wiedzieć, by zacząć działać. Bardzo się cieszę, że mogliśmy pomóc Mazowieckiemu Szpitalowi Specjalistycznemu oraz Radomskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. dr. Tytusa Chałubińskiego i wspomóc lekarzy tam pracujących w tej heroicznej walce o zdrowie i życie pacjentów zarażonych koronawirusem – mówi Marek Bal, właściciel firmy Kratki.pl.

Regularne dostawy środków higienicznych

To, jak szybko uda się pokonać pandemię koronowirusa, zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze będzie wyposażona ochrona zdrowia, dlatego marka Kratki – producent ogrzewaczy gazowych, kominków, wkładów, pieców i akcesoriów, regularnie przekazuje szpitalom środki higieniczne.

Zdajemy sobie sprawę, że liczba zakażonych w kraju i w naszym regionie stale rośnie. To mogą być nasi krewni, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi…, ale możemy to być także my sami, dlatego dziś każda pomoc jest na wagę złota. Potrzeby lokalnych placówek medycznych są teraz ogromne, dlatego postanowiliśmy obok środków higienicznych, które dotąd ofiarowaliśmy, zakupić nowoczesny respirator. Aby nasi lekarze mieli sprzęt niezbędny do ratowania życia, szczególnie potrzebny w czasie pandemii – mówi Alicja Bal, właścicielka firmy-darczyńcy.

Respirator pomaga nawet najciężej chorym

Wentylacja mechaniczna przy użyciu respiratora pozwala ratować zdrowie i życie osób, które ciężko przechodzą chorobę wywołaną przez wirusa SARS-COV-2. Przy ostrym zapaleniu płuc czy niewydolności oddechowej, które towarzyszą chorobie wywoływanej przez koronawirusa – COVID-19, zastosowanie respiratora jest kluczowe.

Podarowany radomskiemu szpitalowi sprzęt Savina 300 został skonstruowany tak, by sprostać potrzebom wentylacji nawet pacjentów w krytycznym stanie. Może być wykorzystywany zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Jego dodatkową zaletą jest otwarty obwód oddechowy, dzięki czemu chory może swobodnie oddychać w dowolnym momencie cyklu. Urządzenie zachęca także do oddychania spontanicznego, co w przypadku COVID-19 jest o tyle istotne, że pomaga skrócić czas odłączenia od respiratora.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

7-8 października w Warszawie: piknik rodzinny „Odważ się być zdrowym”

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka już od 9