Już ich nie nosisz? Daj swoim butom i ubraniom drugie życie!

Już ich nie nosisz? Daj swoim butom i ubraniom drugie życie!

Grupa CCC dołączyła do projektu EKOzwroty, dzięki czemu możesz teraz bezpłatnie oddać do dowolnego Paczkomatu InPost niepotrzebne obuwie. Dostaniesz za to 10 proc. zniżki na zakupy.

Celem projektu EKOzwroty jest z jednej strony umożliwienie łatwego oddania niepotrzebnych elementów garderoby, a z drugiej – nadanie starym rzeczom drugiego życia.

Każdy z nas ma w domu nadające się jeszcze do używania buty czy ubrania, które przestały mu służyć, znudziły się, wyrosło z nich dziecko. Dzięki usłudze EKOzwroty można wygodnie i szybko zwrócić je do Paczkomatu i przekazać partnerowi akcji – Fundacji Odzyskaj Środowisko. Używane rzeczy zostaną poddane szczegółowej analizie pod kątem przydatności do użycia. Część z nich, po odpowiedniej dezynfekcji i drobnych naprawach, trafi do organizacji charytatywnych, część zostanie ponownie wprowadzona do obiegu komercyjnego zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Z kolei te najbardziej zniszczone zostaną bezpiecznie zutylizowane lub przetworzone na półprodukty w celu ich powtórnego użycia.

Każdy, kto włączy się do akcji EKOzwroty, oddając w niej buty, otrzyma drogą sms kod zniżkowy 10% na zakupy na ccc.eu. Wystarczy wejść na stronę: www.inpost.pl/ekozwroty i wypełnić formularz, na paczce, bez zbędnego drukowania etykiet, wpisać jej numer, a na koniec bezpłatnie nadać ją w dowolnym Paczkomacie InPost.

– Niezwykle ważne jest dla nas pokazywanie klientom, że nawet zużyte buty, a także ubrania, można zagospodarować w inny, lepszy sposób. EKOzwroty to szansa dla przemysłu odzieżowego na minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko. My chcemy tę szansę wykorzystać. Nasza współpraca z InPostem pozwala ograniczyć liczbę butów i ubrań trafiających na śmietniki, a do tego wprowadza do naszego codziennego życia bardzo potrzebne elementy ekonomii cyrkularnej, tak ważnej w dobie zmian klimatycznych – wyjaśnia Agnieszka Kępińska-Sadowska, dyrektor zarządzająca pionu komunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju w Grupie CCC.

Sebastian Anioł, dyrektor działu innowacji logistycznej InPost dodaje: – W trosce o otoczenie warto łączyć siły, dlatego cieszymy się, że CCC dołącza do naszego projektu EKOzwroty jako partner branży obuwniczej. Razem możemy dotrzeć do jeszcze większej grupy konsumentów i zwiększyć ich ekologiczną świadomość. Wszyscy mamy wspólny cel – zadbać o naszą planetę.

Warto dodać, że CCC prowadzi również akcję “Daj swoim butom drugie życie”, w ramach której w sklepach stacjonarnych tej marki można oddać używane obuwie, które jest następnie przetwarzane.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Żel z sokiem z aloesu — wielofunkcyjny kosmetyk nie tylko na lato

Intensywnie nawilża, odżywia, koi, regeneruje i chroni przed fotostarzeniem. Można go stosować na włosy, twarz i ciało. Tak wszechstronne działanie zawdzięcza składowi, w którym 90 proc. stanowi sok z aloesu.