Zbiórka na Antydepresyjny Telefon Zaufania

Zbiórka na Antydepresyjny Telefon Zaufania

Fot. Pixabay.com

Portal Pomagam.pl i Fundacja ITAKA ogłaszają zbiórkę pieniędzy na Antydepresyjny Telefon Zaufania.

“Antydepresyjny Telefon Zaufania, jak mogę pomóc?” – tymi słowami zwykle rozpoczyna się rozmowa osobami, którego na niego dzwonią. Antydepresyjny Telefon Zaufania, którego powstanie zainicjowała Fundacja ITAKA, po raz pierwszy zadzwonił ponad 20 lat temu. Był jedną z pierwszych linii dedykowanych osobom chorującym na depresję. Teraz dzwoni cały czas, bo osoby z depresją wiedzą, że mogą tam uzyskać fachową pomoc. Dziś numer 22 484 88 01 jest jednym z najczęściej podawanych przez media w kontekście możliwości uzyskania bezpłatnego wsparcia psychologicznego. Do tej pory psycholodzy dyżurujący na linii udzielili tysięcy anonimowych porad. Czas jednej rozmowy to ok. 40-50 minut i jest on zbliżony do czasu sesji z psychologiem.

Niedawno Fundacja zmuszona była do ograniczenia ilości godzin wsparcia. Funkcjonowanie Antydepresyjnego Telefonu Zaufania stanęło pod znakiem zapytania. Do tego, by pomagać innym w walce z tą podstępną chorobą, potrzebne są fundusze na utrzymanie linii.

Mając świadomość jak ważny, szczególnie obecnie, jest dostęp do fachowego, psychologicznego wsparcia, Fundacja ITAKA wraz z portalem crowdfundingowym Pomagam.pl zdecydowała o założeniu zbiórki, z której środki zostaną przeznaczone na działalność Antydepresyjnego Telefonu Zaufania.

Zdecydowaliśmy się na taki krok przede wszystkim dlatego, że zależy nam na zapewnieniu dalszej działalności Antydepresyjnego Telefonu Zaufania. Może to trochę paradoksalne, ale aby nasi dzwoniący mogli wciąż otrzymywać bezpłatną pomoc, to my jako Fundacja musimy pokryć koszty utrzymania linii od strony czysto technicznej. Na nas spoczywa również obowiązek zatrudnienia wykwalifikowanych psychologów lub certyfikowanych terapeutów. W ostatnich latach stanowi to coraz większe wyzwanie, dlatego postanowiliśmy wesprzeć się zbiórką crowdfundingową — tłumaczy Izabela Jezierska-Świergiel, wiceprezeska Fundacji ITAKA.

Zbiórka na Antydepresyjny Telefon Zaufania znajduje się pod tym linkiem.

Spot Antydepresyjnego Telefonu Zaufania można zobaczyć tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Badania profilaktyczne. Jak można zachęcić do ich wykonywania?

"Badania profilaktyczne? Nie mam czasu!" – lekarze słyszą coraz częściej od pacjentów. Rezygnacja z badań profilaktycznych może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, dlatego warto sięgnąć po rozwiązania skrojone na miarę potrzeb współczesnego stylu życia i regularnie się badać.