Jak zregenerować skórę po opalaniu?

Jak zregenerować skórę po opalaniu?

Fot. pixabay.com

Nadmierne opalanie prowadzi do trwałych uszkodzeń skóry. Jeśli nie możesz żyć bez słońca, sprawdź, jak możesz zneutralizować szkody powstające w wyniku ekspozycji na nie.

Opalanie przyspiesza proces starzenia skóry. Pod wpływem promieniowania UVA dochodzi do uszkodzenia włókien kolagenowych, a tym samym skóra traci stabilizację. W bardzo szybkim tempie staje się wysuszona i wiotka. Z kolei pod wpływem promieniowania UVB zyskujemy wprawdzie piękną opaleniznę dzięki stymulacji melaniny, jednak degradacji ulega DNA komórek, a to sprzyja powstawaniu nowotworów.

Mimo strat, jakie powstają w wyniku opalania, nie możemy zupełnie unikać ekspozycji na słońce. Jest nam ono potrzebne choćby do syntezy witaminy D. W tym celu nie musimy jednak wylegiwać się godzinami na słońcu. Wystarczy wystawić na nie około 20 proc. ciała na 15 minut, między godziną 10 a 15 od kwietnia do września. Dla wielu z nas te 15 minut to jednak zdecydowanie za mało, bo lubimy słońce i lubimy się w nim wygrzewać. Pamiętajmy jednak, że największą naszą ochroną jest zdrowy rozsądek. Jeśli chcemy być na słońcu nieco dłużej, koniecznie smarujmy się preparatami z wysokimi filtrami ochronnymi. Po godzinie jednak i tak lepiej schować się w zacienionym miejscu, a po każdej słonecznej kąpieli sięgnąć po kosmetyki, które zminimalizują szkody powstałe w wyniku promieniowania UVA oraz UVB.

Regeneracja i nawilżanie

Nawet jeżeli opalałaś się tylko pół godziny i daleko ci do słonecznych poparzeń, nie lekceważ działania promieni słonecznych. Opaleniznę widać od razu po opalaniu, i to gołym okiem, natomiast szkody wyrządzone przez słońce zobaczysz znacznie później. Dlatego, po każdej kąpieli słonecznej, nawet tej 30-minutowej, wklepuj w twarz i ciało nawilżająco-kojące preparaty, które zahamują utratę wody z naskórka i wzmocnią jego stabilność.

Aloes i alantoina

Znanym składnikiem wspomagającym skórę po opalaniu jest aloes. To bomba pełna witamin, aminokwasów i enzymów odpowiedzialnych za regenerację podrażnionej skóry. Zawiera lupeol, silny antyoksydant, który przeciwdziała procesom starzenia, a także silnie nawilżające glikozydy i acemannan. Gwarantowane wytchnienie przyniesie skórze m.in. YASUMI Aloe Vera Gel (cena: 49 zł/100 ml) – łagodząco-nawilżający żel z aloesu przeznaczony do każdego rodzaju cery, nawet wrażliwej. Zatrzymuje wodę w naskórku, regeneruje, odbudowuje, koi, działa przeciwzapalnie i wzmacnia barierę ochronną skóry. Zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, zatrzymuje procesy degradacji po opalaniu. Można go stosować nawet kilka razy dziennie, aż ugasimy pragnienie skóry.

Kolejnym preparatem naprawczym, który możemy ci polecić, jest YASUMI Calm&Protect Cream (cena: 49 zł/100 ml) – krem do pielęgnacji twarzy i ciała z SPF30. Zawiera aloes i alantoinę oraz witaminę E i olej jojoba. Efektywnie nawilża, koi podrażnienia, działa przeciwzapalnie, a wysoki filtr dodatkowo chroni przed słońcem. Krem jest polecany po intensywnych kąpielach słonecznych, ale też po depilacji, laseroterapii, mikrodermabrazji, zabiegach z użyciem kwasów owocowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Światowy Dzień AIDS. Liczba zakażeń ciągle wzrasta, ale nie chcemy rozmawiać o HIV

1 grudnia to Światowy Dzień z AIDS. Według