Jak sobie radzić ze stresem? Darmowy webinar z psychologiem

Jak sobie radzić ze stresem? Darmowy webinar z psychologiem

Badania dowodzą, że młodzi ludzie silniej reagują na stresujące doświadczenia niż osoby dorosłe i są bardziej narażeni na ich negatywne skutki, co widoczne jest szczególnie teraz, w czasie pandemii. Wychodząc im naprzeciw, portal GrupaWsparcia.pl organizuje darmowy webinar online z ekspertką, która opowie o sprawdzonych metodach radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

W opinii psychologów okres dojrzewania jest szczególnym etapem rozwoju, który rządzi się własnymi prawami. Zmiany, jakim podlega wówczas centralny układ nerwowy, sprawiają, że młodzi ludzie mogą silniej reagować na stres i silniej odczuwają jego konsekwencje. Oznacza to, że może im być dużo trudniej radzić sobie z przeciwnościami. Silniejszy i dłużej trwający stres sprawia, że są bardziej narażeni na niszczące działanie wydzielającego się pod jego wpływem hormonu kortyzolu, co może skutkować depresją, licznymi problemami zdrowotnymi, osłabieniem układu odpornościowego.

To do nich – uczniów, osób niepełnoletnich oraz wchodzących w dorosłość – adresowany jest bezpłatny webinar „Jak radzić sobie ze stresem?”, który poprowadzi doświadczona psychoterapeutka Agata Ziobrowska. W czasie spotkania zaprezentuje sprawdzone metody radzenia sobie w trudnych sytuacjach stresowych.

Podczas spotkania, które odbędzie się już 11 maja o godz. 11, uczestnicy dowiedzą się m.in., że:

  • Stresujące sytuacje mają i będą mieć miejsce na każdym etapie życia.
  • Na stres nie ma uniwersalnego lekarstwa, ale istnieją metody pozwalające na jego niemalże całkowitą redukcję oraz przywrócenie odpowiedniej kondycji psychicznej.

Link do wydarzenia znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/events/533812781360896/

Spotkanie będzie transmitowane na kanałach:

 GrupaWsparcia.pl
 Fundacja ADRA Polska

Agata Ziobrowska jest doświadczoną psycholożką, psychodietetykiem, pedagogiem i ekspertką portalu GrupaWsparcia.pl. Skończyła psychologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskała tytuł magistra. Studia podyplomowe ukończyła z psychodietetyki w Wyższej Szkole Nauk Społecznych oraz z coachingu i mentoringu na UMCS w Lublinie. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Fundacji ADRA Polska, na dziennym oddziale terapii uzależnień, w środowiskowym domu samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz domu pomocy społecznej dla osób z niepełnosprawnościami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w miejscu pracy?

"To nie jest zawód dla kobiet", "Może zajmij się czymś łatwiejszym, to zbyt trudne dla ciebie", "Masz za małą wiedzę i umiejętności", "Nie dasz rady, nie nadajesz się". Takie zdania słyszą na początku swojej kariery kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w tej branży?