Jak ochronić skórę przed czerniakiem? Przyjdź do Instytutu Onkologii w Gliwicach

Jak ochronić skórę przed czerniakiem? Przyjdź do Instytutu Onkologii w Gliwicach

Na Dzień Otwarty pod hasłem: “Czerniak – nie przekonuj się na własnej skórze” zaprasza 8 czerwca w godz. 11.00-14.00 Zakład Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Będzie to ostatnie przed zbliżającym się okresem wakacji i urlopów spotkanie ze specjalistami Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach. Tym razem jego tematem będzie profilaktyka, diagnostyka i leczenie czerniaka oraz innych nowotworów skóry.

O godz. 11.00 w salce wykładowej Zakładu Radioterapii uczestników przywita dr n. med. Iwona Dębosz-Suwińska, po czym wygłosi wykład zatytułowany “Zastosowanie radioterapii u chorych na nowotwory skóry”. Po tym wykładzie organizatorzy zaplanowali prelekcje lekarzy z Zespołu ds. Raka i Czerniaka Skóry Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach:

  • prof. Grażyny Kamińskiej-Winciorek – dermatologa, przewodniczącej Zespołu ds. Raka i Czerniaka Skóry;
  • dr n. med. Barbary Ziółkowskiej – onkologa klinicznego z II Kliniki Radioterapii i Chemioterapii;
  • dr. n. med. Ryszarda Szumniaka – chirurga onkologicznego, kierownika II Oddziału Chirurgii Onkologicznej.

Z lekarzami można będzie również porozmawiać osobiście, a pielęgniarka oddziałowa Zakładu Radioterapii Wioletta Miśta będzie udzielała porad na temat pielęgnacji skóry.

W programie Dnia Otwartego tradycyjnie przewidziano również prezentację aparatów terapeutycznych, modelarni i Zakładu Planowania Leczenia oraz omówienie metod leczenia stosowanych w Zakładzie Radioterapii.

Dzień Otwarty odbędzie się w Zakładzie Radioterapii mieszczącym się w budynku klinicznym Narodowego Instytutu Onkologii przy ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Poznaj nowość Vichy: krem Liftactiv B3 na noc

Noc, choć często nie docenia się jej roli w codziennej pielęgnacji, jest momentem, gdy nasza skóra odzyskuje blask i witalność. Naukowcy zajmujący się chronobiologią — nauką o rytmach dobowych, w jakich funkcjonuje człowiek, dowodzą, że to właśnie po zmierzchu skóra jest najbardziej aktywna i uruchamia szereg procesów służących jej odnowie i regeneracji.