Do zespołu Grupy Centrum CBT dołączyła Małgorzata Jarzębska, obejmując funkcję wiceprezesa zarządu Centrum CBT i Centrum CBT EDU. Sieć placówek psychiatrycznych zyska tym samym nowe kompetencje i jeszcze większe możliwości rozwoju.
– Cieszę się bardzo, że Grupa Centrum CBT zyskała wsparcie doświadczonej menadżerki, lekarki, ekspertki z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży medycznej. Połączenie naszych kompetencji pozwoli rozwinąć wysokiej klasy kompleksową opiekę w obszarze zdrowia psychicznego, a nasi pracownicy i współpracownicy zyskają nowe perspektywy rozwoju. Serdecznie witamy Małgorzatę Jarzębską w naszym zespole, życząc pełnej sukcesów i satysfakcji współpracy – mówi Joanna Szyman, prezeska Grupy Centrum CBT.
Małgorzata Jarzębska pracowała dla największych grup medycznych w Polsce, w tym Grupy Medicover oraz Scanmed. Brała udział w tworzeniu pionierskich projektów medycznych w Polsce: prywatnego pełnoprofilowego szpitala psychiatrycznego i sieci poradni psychiatryczno-psychologicznych, prywatnych sieci klinik kardiologicznych, pierwszej prywatnej kliniki kardiochirurgii oraz pierwszego projektu neuroradiochirurgii Gamma Knife. Pełniła funkcję dyrektora generalnego w grupie spółek medycznych Kliniki Terapii Allenort, Kliniki Kardiologii Allenort oraz Kliniki Neuroradiochirurgii Allenort, a także była dyrektorem szpitala Medicover.
– Psychiatria od lat jest jednym z kluczowych obszarów mojej aktywności zawodowej. Dlatego to dla mnie zaszczyt, że będę mogła wspierać rozwój Grupy Centrum CBT, wnosząc moje dotychczasowe doświadczenie. Szczególnie dzisiaj, kiedy polska psychiatria mierzy się z tak wieloma wyzwaniami. Różnych zaburzeń psychicznych doświadcza w swoim życiu więcej niż jedna czwarta dorosłych mieszkańców Polski, czyli ponad osiem milionów osób. Rosnące potrzeby w zakresie opieki związanej ze zdrowiem psychicznym wśród osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży powodują, że w ciągu kilku najbliższych lat zamierzamy rozwinąć sieć placówek i wzmocnić rozwój naszych zespołów medycznych – mówi Małgorzata Jarzębska, wiceprezeska Grupy Centrum CBT.
Centrum CBT opiekuje się 100 tys. pacjentów
Centrum CBT to ponad 300 wysokiej klasy ekspertów w dziedzinie zdrowia psychicznego. Grupa prowadzi 16 poradni o profilu psychologiczno-psychoterapeutycznym i psychiatrycznym w 6 miastach w Polsce, zapewniając opiekę około 100 tys. pacjentów.
W placówkach Grupy Centrum CBT leczenie oraz wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne znajdują pacjenci zmagający się z chorobami psychicznymi, zaburzeniami neurorozwojowymi (ADHD i zaburzenia ze spektrum autyzmu), zaburzeniami nastroju, zaburzeniami odżywiania oraz uzależnieniami, w tym behawioralnymi, a także innymi zaburzeniami zdrowia psychicznego, wymagającymi profesjonalnej opieki.
Czytaj też: Ratunku, moje dziecko się tnie! Jak postępować w przypadku samookaleczenia?
Świadczenia w poradniach Centrum CBT są dostępne zarówno prywatnie, jak i dla ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia. W ramach kontraktu z NFZ placówki Centrum CBT zapewniają wsparcie dzieciom i młodzieży doświadczającym zaburzeń psychicznych, a także ich rodzinom w systematycznie otwieranych ośrodkach środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej.
Centrum CBT kształci psychoterapeutów
Grupa Centrum CBT prowadzi od 2002 r. własną Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, która posiada rekomendacje Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) będącego członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT). Szkoła zatrudnia ponad 50 wysokiej klasy pracowników dydaktycznych, którzy prowadzą obecnie szkolenie dla ponad 500 studentów. Od początku działalności szkoła wykształciła już ok. 1,5 tys. psychoterapeutów — specjalistów, których bardzo brakuje w polskim systemie opieki medycznej w Polsce, a zwłaszcza w pogrążonej w kryzysie psychiatrii.
Wydatki na psychiatrię i leczenie uzależnień w Polsce stanowią zaledwie 3 proc. wszystkich wydatków NFZ na świadczenia opieki zdrowotnej, podczas gdy w krajach Europy Zachodniej jest to średnio 6-8 proc. Zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania są jedną z najważniejszych przyczyn utraconych lat życia w zdrowiu. Z powodu słabej dostępności świadczeń duża część osób z zaburzeniami psychicznymi nie otrzymuje właściwego leczenia, albo jest ono zbyt późno rozpoczynane.
Więcej informacji na stronie www.cbt.pl