Gabinet lekarski przy aptece? Czemu nie!

Gabinet lekarski przy aptece? Czemu nie!

W krakowskiej Galerii Bronowice, przy aptece Dr.Max, otwarto pierwszy gabinet lekarski należący do tej sieci aptecznej. Pacjenci mogą w nim uzyskać  szybką konsultację lekarską nawet w przerwie między zakupami.

Dr.Max postanowił przenieść na polski grunt format walk in clinic, który od lat cieszy się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach Europy Zachodniej. Zgodnie z tym modelem pacjenci, którzy nie mają czasu na poświęcenie całego dnia na oczekiwanie w kolejce w przychodni, potrzebują porady natychmiast lub np. z racji obowiązków zawodowych czy rodzinnych mogą pozwolić sobie na wizytę u lekarza jedynie przy okazji realizacji innych obowiązków, w gabinecie lekarskim przy aptece mogą uzyskać szybką konsultację medyczną.

Rejestracja przez infokiosk lub Internet

Gabinet szybkiej konsultacji medycznej to świetne rozwiązanie w tego typu przypadkach. W kilkanaście minut pacjent przechodzi rejestrację, otrzymuje diagnozę i dalsze wytyczne co do leczenia. Niepokojący ból gardła, zatkany nos lub podwyższoną temperaturę może skonsultować w przerwie na lunch i, jeśli diagnoza nie przewiduje konieczności kuracji w domu, może wrócić za biurko bez zaburzania planu dnia. W naszej klinice pacjent może otrzymać poradę lekarską nawet w 15 minut od jej rezerwacji” – tłumaczy Karol Piasecki, dyrektor zarządzający Dr.Max Polska.

W gabinecie działającym w krakowskiej Galerii Bronowice przyjmuje na razie lekarz pierwszego kontaktu. Aby się do niego zarejestrować, wystarczy skorzystać z infokiosku, który intuicyjnie przeprowadzi nas przez kolejne kroki rezerwacji, a następnie po kilkunastu minutach wrócić na umówioną wizytę. Wizytę można umówić również bez konieczności wychodzenia z domy czy biura – za pośrednictwem Internetu.

Zlokalizowanie gabinetu w pasażu handlowym, w bezpośrednim sąsiedztwie apteki, daje pacjentom dodatkową korzyść – umożliwia im szybką realizację recepty i niezwłoczne rozpoczęcie leczenia.

Będą inni specjaliści i kolejne gabinety

W niedługim czasie pacjenci gabinetu Dr.Max będą mieli dostęp również do innych specjalistów. „Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Gabinet został otwarty na początku listopada i już cieszy się dużą popularnością, co pozwala już dziś zadeklarować, że projekt będzie rozwijany zarówno jeśli chodzi o inne specjalizacje lekarskie, jak i nowe lokalizacje” – mówi Karol Piasecki.

Dodaje, że w USA i wielu krajach Europy Zachodniej format walk in clinic jest już dziś standardem. Podobnie jak opieka farmaceutyczna, w ramach której pacjent z nieskomplikowanym problemem zdrowotnym nie musi iść do lekarza. Uzyskuje poradę w aptece.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Poznajcie laureatów konkursu “Kryształowe Pióra”

13. edycja ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy “Kryształowe Pióra”