Nowy singiel “Czy to już?” to jedna z niespodzianek przygotowanych przez Halinę Mlynkovą z okazji 25-lecia jej pracy artystycznej. Można go posłuchać w serwisach muzycznych oraz na kanale YouTube tej polskiej wokalistki czeskiego pochodzenia.

Nowy singiel “Czy to już?” to jeden z najbardziej osobistych utworów Haliny Mlynkovej.

– Mam wrażenie, że cała  moja najnowsza płyta to jest taki rodzaj pamiętnika. Pisząc teksty piosenek, nie chciałam silić się na piękne słowa ani przekazywać coś górnolotnego, szczególnego… Nie miało w nich być żadnego przesłania czy misji. Być może właśnie dlatego, że mija 25-lecie mojej obecności na scenie, miałam po prostu ochotę wziąć kartkę i porozmawiać sama z sobą. Postanowiłam mocno sięgnąć do swoich emocji, do osobistych życiowych doświadczeń, i je spisać. W ten właśnie sposób, bez napinki, bez owijania prostych słów w kolorowe papierki, szybko stworzyłam teksty. Jestem zadowolona, bo tak właśnie chciałam pokazach się na płycie – mówi Halina Mlynkova.

Nagrany przez nią singiel „Czy to już?” chwyta za serce. Jest piękny, nostalgiczny i wzruszający. Czuć w nim kobiecą zadumę, ale też wdzięczność i spokój.

Na pytanie, czy to piosenka o jej miłości, artystka odpowiada: “Pisząc słowa tej piosenki, myślałam o tym, że jestem w takim punkcie mojego życia, kiedy nie muszę się deklarować. Nie muszę znać odpowiedzi na każde pytanie. Ten utwór wyraża zdziwienie, że miłość może być właśnie taka. Bez oczekiwań, żądań, bez pretensji, ale z ogromnym zaufaniem i poleganiem na sobie. Krocząc przez życie, często deklarujemy się z miłością. Moja dojrzałość polega na tym, że nie deklaruję się, ale sama się dziwię. Bo właśnie tak powinna wyglądać miłość”.

Premiera nowego singla Haliny Mlynkovej zbiegła się w czasie z Dniem Matki, jest więc to swoisty prezent, jaki artystka zrobiła sobie z okazji tego najpiękniejszego dnia w roku. Halina jest mamą dwóch synów – starszy Piotr jest tegorocznym maturzystą, Leon ma dopiero 2 lata.

– W miłości do dzieci nie ma zdziwienia i zaskoczenia. To miłość bezwarunkowa, najwspanialsze uczucie — mówi szczęśliwa mama.

Premiera jej płyty zaplanowana jest jesienią. Oprócz nowo powstałych utworów zawierać będzie także największe przeboje artystki, nagrane w nowoczesnych aranżacjach z orkiestrą pod batutą Pawła Tomaszewskiego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Poznaj nowość Vichy: krem Liftactiv B3 na noc

Noc, choć często nie docenia się jej roli w codziennej pielęgnacji, jest momentem, gdy nasza skóra odzyskuje blask i witalność. Naukowcy zajmujący się chronobiologią — nauką o rytmach dobowych, w jakich funkcjonuje człowiek, dowodzą, że to właśnie po zmierzchu skóra jest najbardziej aktywna i uruchamia szereg procesów służących jej odnowie i regeneracji.