Co potrafią kosmetyki z domieszką srebra i cynku?

Co potrafią kosmetyki z domieszką srebra i cynku?

Marka LR Health&Beauty wprowadziła na rynek trzy nowe produkty z serii Microsilver Plus do codziennej pielęgnacji: płyn do płukania jamy ustnej, spray do jamy ustnej oraz krem do rąk.

Microsilver Plus to specjalna seria do pielęgnacji antybakteryjnej, która pomaga przywrócić skórze równowagę. Szczególną cechą produktów jest zawartość czystego srebra, dekspantenolu i różnych związków cynku. Dzięki tej kombinacji składników z wyjątkową substan­cją czynną Microsilver BG™, produkty wykazują potrójne działanie: neutralizowanie bakterii, regulowanie problemów skórnych oraz ogólną stabilizację wyglądu skóry.

W serii jest już w sumie 10 produktów o działaniu bakteriobójczym i ochronnym, przeznaczonych do różnych partii ciała.

Trzy nowości wprowadzone na rynek w sierpniu to:

  • Microsilver Plus Spray do jamy ustnej – połączenie żelu aloesowego, mięty, szałwii, jeżówki, a także cząsteczek srebra Microsilver, które stabilizują dziąsła, zapobiegają próchnicy, pozostawiają uczucie świeżości w ustach, działają bakteriobójczo i antywirusowo.
  • Microsilver Plus Płyn do płukania jamy ustnej – dzięki takim składnikom jak fluor, mentol, mięta pieprzowa, żel aloesowy oraz cząsteczki srebra Microsilver, dociera do zębów, przestrzeni międzyzębowych, dziąseł, języka i gardła. Działa bakteriobójczo i antywirusowo, stabilizuje dziąsła, remineralizuje zęby, przywraca świeży oddech.
  • Microsilver Plus Krem do rąk – w połączeniu z dekspantenolem, tlenkiem cynku oraz cząsteczkami srebra Microsilver trwale regenruje suchą i spierzchniętą skórę, działa bakteriobójczo i antywirusowo, nadaje jedwabiście gładkie uczucie zadbanych dłoni oraz chroni skórę przed wpływem czynników zewnętrznych.

Jak działa na skórę Microsilver?

Jego zadaniem jest likwidacja szkodliwych mikroorganizmów zamieszkujących skórę (np. bakterie, wirusy, grzyby, drożdżaki), które znajdują najlepsze warunki do intensywnego namnażania się zwłaszcza w przypadku uszkodzeń oraz podrażnień skóry. Dzia­łanie Microsilver opiera się przede wszystkim na zakłócaniu oraz oddziaływaniu na regulowane enzymatycznie funkcje metaboliczne błony komórkowej mikroorganizmów. Ak­tywnie wspiera naturalne procesy regeneracji podrażnionej lub obciążonej skóry.

Gąbczasta, duża struktura powierzchni Microsilver umożliwia duży kontakt (ab­sorpcja/resorpcja) z mikroorganizmami. Jednocześnie z metalicznego mikrosrebra stale wydzielane są jony srebra. Te aktywne cząsteczki atakują bezpo­średnio ścianę komórkową mikroorganizmów, wstrzymują ich podział komórkowy i hamują tym samym ich dalsze rozmnażanie.

Co dzieje się ze skórą po zastosowaniu Microsilver?

Skóra oczyszczona z obecności mikroorganizmów odpoczywa, jej wygląd normalizuje się. Dzięki działaniu Microsilver ma zapewniony świetny wygląd, zyskuje komfort i jest wyraźnie odprężona.

Połączenie tlenku cynku i dekspantenolu wspiera naturalne procesy gojenia skóry. Jest ona wypoczęta, wygląda na zadbaną, miękką i gładką.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Bioderma Sensibio — poznaj moc miceli

Rynek produktów do oczyszczania twarzy i demakijażu zrewolucjonizowała woda micelarna, która zastąpiła żel, mleczko i tonik. W czym tkwi tajemnica produktów micelarnych Bioderma Sensibio?