Nowa linia kosmetyków wegańskich do włosów do kupienia tylko w Lidlu

Nowa linia kosmetyków wegańskich do włosów do kupienia tylko w Lidlu

Fot. Maja Marklowska-Tomar

W sklepach Lidl Polska od kilku dni dostępne są – na wyłączność – produkty do pielęgnacji włosów polskiej firmy Cosmetics Land. Linia Hairy Land to wegańskie, naturalne kosmetyki, których formuły zostały opracowane zgodnie z zasadami filozofii świadomej pielęgnacji włosów.

Do produkcji kosmetyków Hairy Land użyto protein – podstawowego budulca włosa, emolientów, stanowiących tłuszczową warstwę ochronną oraz humektantów, które utrzymują nawilżenie wewnątrz pasm. Aby włosy były zdrowe i lśniące, należy zadbać o prawidłową równowagę tych składników w pielęgnacji. Twórcy Hairy Land przygotowali zestawy kosmetyków dla włosów nisko-, średnio- i wysokoporowatych.

Wiosną i latem, kiedy spędzamy znacznie więcej czasu na zewnątrz, warto wprowadzić świadomą pielęgnację. Każda z propozycji marki skierowana jest dla osób z innymi potrzebami. Szałwia zawarta w szamponie dla włosów średnioporowatych pomoże zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się, len wzmocni mocno zniszczone pasma, a biała glinka odbije od nasady te niskoporowate, nadając im objętości.

Jakie produkty znajdziesz w linii Hairy Land?

Linia do włosów Hairy Land została stworzona przez polską firmę Cosmetics Land we współpracy z Lidl Polska i tylko w tej sieci jest dostępna.

Jako marka Hairy Land chcemy, aby każda kobieta miała możliwość rozpoczęcia przygody ze świadomą pielęgnacją. Dlatego nasza linia, stworzona we współpracy z Lidl Polska, to najwyższej jakości formuły, stworzone z najwyższą starannością i troską o środowisko naturalne, w przystępnych dla konsumenta cenach.

Szczepan Adamski, członek zarządu Cosmetics Land sp. z o.o.

Na linię nowych kosmetyków składają się:

  • szampony (16,99 zł/400 ml);
  • odżywki proteinowe (16,99 zł/200 ml);
  • maski emolientowe (17,99 zł/400 ml).

Każda z propozycji zawiera oznaczenia ułatwiające dobranie serii odpowiednio do naszych potrzeb. Preparaty wzbogacono dodatkowo składnikami aktywnymi: owsem, aloesem, szałwią, lnem winogronem.

W ofercie znalazły się również produkty uzupełniające pielęgnację:

  • olejek na zniszczone końcówki (15,99 zł/80 ml);
  • trychologiczny peeling cukrowy do skóry głowy (15,99 zł/125 ml);
  • wcierka do włosów wypadających (15,99 zł/100 ml).

Marka proponuje również odżywkę humektantową (16,99 zł/200 ml) dla każdej porowatości włosów.

Wegańskie kosmetyki Hairy Land zawierają 98% składników pochodzenia naturalnego.

Po czym rozpoznasz, do której grupy porowatości należą twoje włosy?


WŁOSY
NISKOPOROWATE

WŁOSY ŚREDNIOPOROWATE

WŁOSY WYSOKOPOROWATE
Łuski włosów idealnie do siebie przylegają. Dzięki takiemu ich ułożeniu włosy są wyjątkowo gładkie i śliskie, ale nie posiadają objętości. Są sypkie i niepodatne na stylizacje.
Łuski są lekko odchylone. Mają one przez to tendencję do puszenia się i mocnego przesuszania. Włosy średnioporowate nie są sypkie i gładkie, za to są podatne na stylizację. Loki i fale utrzymują się na nich długi czas.


Łuski są mocno odchylone. Dzieje się tak najczęściej na skutek intensywnej stylizacji włosów na gorąco, farbowania i utleniania, a także niewłaściwej pielęgnacji, co skutkuje szorstkością, łamliwością i zniszczeniem.

Źródło: Cosmetics Land

Czy wiesz, co to jest OMO?

Jest to skrót od słów odżywka – mycie – odżywka. Jest to sposób mycia włosów, który ma na celu ochronę włosów na długości poprzez faktyczne mycie tylko skóry głowy. Dzięki temu włosy nie przesuszają się, są optymalnie odżywione i nawilżone. Na początek należy nałożyć odżywkę od linii uszu w dół, następnie umyć szamponem jedynie skórę głowy i spłukać. Na tak przygotowane włosy ponownie nakładamy odżywkę, zapewniając im dodatkowe wzmocnienie i ochronę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Upał może być bardzo groźny dla serca i naczyń

W trakcie upału serce pracuje intensywniej niż zwykle. Jednak u osób z chorobą wieńcową, po zawale, z wadami zastawkowymi lub nieleczonym nadciśnieniem tętniczym może nie sprostać dodatkowym obciążeniom.