Ciąża pod stałą kontrolą dzięki aplikacji na telefon

Ciąża pod stałą kontrolą dzięki aplikacji na telefon

Ciąża wymaga szczególnej troski o zdrowie i regularnych badań. Przyszłe mamy potrzebują też wiedzy z zakresu jej przebiegu oraz porad, jak mogą lepiej zadbać o siebie w każdym kolejnym trymestrze.

Z pomocą przychodzi im aplikacja “Moja ciąża co tydzień – Momly”, która prowadzi kobiety krok po kroku przez kolejne tygodnie oczekiwania na dziecko, pomagając im monitorować stan i cykl rozwoju płodu, a także odpowiednio przygotować się na przyjęcie nowego członka rodziny. Jest ona intuicyjna i prosta w obsłudze. Wystarczy wpisać w niej dane, takie jak waga, ciśnienie krwi czy tętno, aby lepiej kontrolować stan swojego zdrowia oraz rozwój dziecka. Przyszłe mamy, zwłaszcza te, które są w pierwszej ciąży, bardzo cenią sobie możliwość oglądania wizualizacji dziecka w formacie 3D. Funkcja ta została zainspirowana potrzebami użytkowniczek, które dzieliły się swoimi opiniami na temat Momly. Dzięki niej kobieta może lepiej wyobrazić sobie, jak jej maleństwo rośnie w kolejnych tygodniach, co pomaga jej bardziej zbliżyć się do niego emocjonalnie.

Aplikacja “Moja ciąża co tydzień – Momly” jest też bardzo pomocna przy planowaniu ważnych wydarzeń. Użytkowniczki otrzymują powiadomienia przypominające o przyjmowaniu leków oraz o kolejnych wizytach lekarskich. Ponadto, z pomocą Momly mogą odliczać dni do porodu, liczyć skurcze porodowe, a także przygotować sobie listę rzeczy niezbędnych do pobytu w szpitalu. Dodatkową zaletą aplikacji jest dostęp do ciekawych artykułów, które pomagają kobietom zrozumieć, co dzieje się z ich organizmem w czasie ciąży, tydzień po tygodniu, oraz do porad, jak prawidłowo zadbać o siebie i dziecko.

– Ciąża to czas, który może przynieść mnóstwo radości, ale też obaw i wątpliwości. Wiele kobiet martwi się, czy przebiega ona prawidłowo, dlatego odczuwa potrzebę regularnego monitorowania rozwoju płodu oraz stanu zdrowia – swojego i dziecka, pomiędzy kolejnymi wizytami u lekarza, poszukując przy tym cennych porad. Dzięki aplikacji Moja ciąża co tydzień – Momly każda przyszła mama ma wszystko, co niezbędne w trakcie ciąży w jednym miejscu – mówi Małgorzata Olczak, Head of Sales w Listonic, firmie, która opracowała aplikację dla przyszłych mam.

Aplikację “Moja ciąża co tydzień – Momly” można pobrać za darmo ze sklepu Google Play. Do tej pory została przetłumaczona na 20 języków i pobrana przez około 1 mln użytkowniczek. Największą popularnością cieszy się wśród mieszkańców Brazylii, Włoch oraz Polski. Na Google Play została oceniona na 4,7/5 gwiazdek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Spot the Dot — zwróć uwagę na znamiona!

Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie! wraz z fotografką Anną Bedyńską zachęcają do szukania kropek. Ich wspólny projekt Spot the Dot ma na celu zwrócenie uwagi na znamiona na skórze, czyli jeden z ważnych etapów profilaktyki czerniaka.