Bezpłatne badania i porady w 6 miastach Polski. Rusza akcja “Adamed dla Rodziny”

Bezpłatne badania i porady w 6 miastach Polski. Rusza akcja “Adamed dla Rodziny”

Fot. materiały prasowe

21 sierpnia w Pabianicach, tydzień później w Kołobrzegu, we wrześniu w Katowicach, a w październiku w Ełku i Nowym Sączu pojawią się bezpłatne strefy zdrowia „Adamed dla Rodziny”. Można będzie w nich wykonać m.in. badania kardiologiczne, pulmonologiczne, okulistyczne, diabetologiczne, USG oraz skorzystać z porad urologicznych i warsztatów psychologicznych.

Na mapie nowego programu, zainicjowanego przez firmę Adamed Pharma, znalazło się 5 miejscowości, w których dostęp do lekarza czy usług medycznych jest utrudniony ze względu na dłuższy niż w innych ośrodkach czas oczekiwania na wizytę. Szóste są Katowice, w których strefy zdrowia pojawią się przy okazji Światowego Dnia Serca i IV Forum Serce Pacjenta. W każdym z tych miejsc można będzie skorzystać z następujących bezpłatnych specjalistycznych badań i konsultacji:

  • kardiologicznych (echo serca, lipidogram: poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu HDL, LDL, trójglicerydów; pomiar glukozy; pomiar ciśnienia tętniczego i tętna),
  • pulmonologicznych (spirometria),
  • okulistycznych (badanie dna oka wraz z konsultacją lekarską – ocena siatkówki, naczyń, tarczy nerwu wzrokowego i plamki żółtej oftalmoskopem oraz wziernikiem okulistycznym),
  • diabetologicznych (badanie poziomu hemoglobiny glikowanej HbA1c – poziom glukozy
    w ostatnich 6. miesiącach),
  • urologicznych,
  • USG (jamy brzusznej oraz narządu gruczołu krokowego, piersi, tarczycy, jąder).

Będzie można również wziąć udział w warsztatach psychologicznych dla dzieci i młodzieży.

Wszystkie usługi diagnostyczne będą wykonywane pod profesjonalnym nadzorem specjalistów
w danej dziedzinie – lekarzy lub zespołu pielęgniarskiego. Ponadto, dla odwiedzających będą dostępne m.in.: strefa rehabilitacji oddechowej, kurs pierwszej pomocy, strefa atrakcji dla najmłodszych.

Wciąż należy przypominać, jak ważna jest profilaktyka. Uświadamianie pacjentów co do skutków trybu życia, zaniedbań z okresu pandemii czy rozwoju choroby, ale przede wszystkim danie im szansy na przebadanie się i konsultację z lekarzem to dzisiaj klucz do sukcesu, żeby polepszyć zdrowie naszej populacji – zmniejszyć tzw. dług zdrowotny Polski. W Polsce wciąż są miejsca, gdzie na wizytę u kardiologa trzeba czekać kilkanaście miesięcy, a nawet dłużej. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o dostęp do innych specjalistów zajmującymi się chorobami cywilizacyjnymi, np. pulmonologa czy okulisty. Dlatego każda inicjatywa mogąca wpłynąć na poprawę zdrowia polskiej populacji jest bardzo cenna i warto skorzystać z możliwości profesjonalnej opieki, jaką gwarantuje w miejscach, które na co dzień nie mają takiej możliwości.

prof. Filip Szymański, prezes Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych

Do udziału w akcji “Adamed dla Rodziny” organizatorzy zapraszają nie tylko mieszkańców, ale wszystkie osoby przebywające w lub okolicach miejscowości, w pojawią się strefy zdrowia. Bezpłatne badania, konsultacje i warsztaty odbywać się będą w niedziele, w godz. 10-18, tak aby mogło z nich skorzystać jak najwięcej pacjentów. Choć nie jest to obowiązkowe, warto się wcześniej zarejestrować na stronie www.AdamedDlaRodziny.com i “zaklepać” sobie w nich udział.

Patronat merytoryczny nad kampanią objęły: Polskie Towarzystwo Chorób Cywilizacyjnych, Polskie Towarzystwo Alergologiczne oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.