Bezpłatna pomoc medyczna dla tracących pracę

Bezpłatna pomoc medyczna dla tracących pracę

Grupa LUX MED przygotowała specjalną ofertę dla pracowników korzystających do tej pory z pakietów korporacyjnych, którzy stracili pracę w związku z epidemią koronawirusa.

Od 1 maja zostaną oni objęci opieką w ramach pakietu usług medycznych „Pomoc”. Aby dołączyć do nieodpłatnego programu wystarczy wypełnić wniosek, który jest dostępny na stronie www.luxmed.pl w zakładce Fundacja LUX MED im. dr Joanny Perkowicz.

Pakiet „Pomoc” umożliwia skorzystanie z opieki medycznej, na którą składają się wizyty i konsultacje u wybranych lekarzy specjalistów oraz dostęp do podstawowej profilaktyki i diagnostyki. Obejmuje on również usługi, które nie wymagają wychodzenia z domu – porady telemedyczne i konsultacje online z lekarzem. Z oferty LUX MED mogą też korzystać dzieci pracowników, które były objęte pakietem pracowniczym rodzica w chwili jego zwolnienia.

Opieka medyczna w ramach pakietu będzie obowiązywała od daty utraty zatrudnienia lub zawieszenia czy też zamknięcia działalności gospodarczej (nie wcześniej niż od 1 maja 2020 r.) do 31 sierpnia 2020 r.

Chcąc skorzystać z oferty LUX MED, należy:

  • pobrać i wypełnić wniosek dostępny na stronie LUX MED (będzie dostępny od 20 kwietnia)
  • przesłać podpisany wniosek na adres: fundacja@luxmed.pl

Fundacja LUX MED rozpatrzy wniosek i poinformuje o swojej decyzji. Jeśli będzie ona pozytywna, osoba składająca wniosek otrzyma informację o rozpoczęciu okresu opieki medycznej.

Jako jeden z największych pracodawców, zdajemy sobie sprawę, jak trudna sytuacja panuje obecnie na rynku. Część firm jest zmuszona do zwolnień pracowników, a jednoosobowe przedsiębiorstwa do zawieszenia czy zamknięcia działalności. Nie chcemy, aby nasi dotychczasowi pacjenci oraz ich rodziny pozostali bez opieki medycznej. Na te najtrudniejsze i najbardziej stresujące najbliższe miesiące przygotowaliśmy dla nich i ich dzieci pakiet „Pomoc”. Dzięki niemu osoby tracące pracę w związku z epidemią będą mogły nieodpłatnie kontynuować korzystanie z naszej opieki zdrowotnej.

[Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED]

Więcej informacji na https://www.luxmed.pl/dla-firm/oferta/pakiet-pomoc.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Rak prostaty: gliwiccy naukowcy zbadają nową terapię

Naukowcy z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach ocenią